Jdi na obsah Jdi na menu
 


ZP Třebíč 30.11.08

1. 12. 2008

Poslední listopadovou neděli jsme opět využili agilitně, po dlouhé době opět v Třebíči na části 1. dílu Zimního přeboru. Části proto, že závody byly dvoudenní a my jsme jeli jenom na neděli.

Počasí jako tradičně připravilo sníh, mokro a možnosti náledí, ale naštěstí nic z toho nebylo na překážku v pohodě se dopravit na známé místo. Sebou jsem si přivezla trojici ve složení Šip (ten nesmí chybět), Čaky a Klifík.

Běhy byly pohodové, střední náročnosti a nám se dařilo tak jako už dlouho ne. Šip skončil v openu druhý (o 0,6s ručního měření), ve zkoušce shodil laťku, ale přesto také druhý a jump vyhrál. Klifík v openu nezvládl svoji rychlost a vyrobil chybku ve slalomu (styl 1. a třetí díra), ve zkoušce jsem ho nenavedla do tunelu a vyrobila jsem mu odmítačku, ale i přesto 3. místo a jump jsme nedoběhli, napřed spadla tyčka a na konci jsem mu utekla a on chudák podběhl překážku, ale běžel moc hezky a ani nepoznal, že to tak nemělo být.

Čaky se vypnula k vrcholným výkonům: v openu doběhla druhá, zkoušku LA1 vyhrála (prý co tam ještě stále hledáme, ale my víme, že nemá cenu nikam spěchat), a v jumpu nás odsunula pouze jedna shozená laťka (a ani ji nekousla :-)) )

Také ostatním z Ostrova se dařilo, takže při vyhlášení jsme neustále provolávali slávu ostrovanům.

Jediným nedostatkem bylo, že všem mým (a nejen mým) psům to značně klouzalo, dokonce i modelka Čaky ujížděla ve slalomu a když si vzpomenu na Šipa, jak se zoufale snažil zatočit o 180 stupňů zpět po tunelu, hrabal nožičkama a ono to nešlo a nešlo...., dokonce i ten Klifíkův slalom má na svědomí povrch, Klifík byl rozběhlý po rovince, s vervou naběhl a nějak to nešlo ubrzdit.....

No ale aspoň jsme si pěkně zatrénovali, závodníků bylo tak akorát, abychom mohli skončit ještě za světla a ujíždět k domovu.