Jdi na obsah Jdi na menu
 


ZP Třebíč 24.1.09

26. 1. 2009

V sobotu po vydařeném pejskařském plese jsme si vyjeli opět zaběhat na závody do Třebíče.

Tentokrát jsem vezla pouze dva šiperáky - Šipa a Klifíka, takže jsme přibrali spolujezdce z našeho ostrovanského cvičáku. Aspoň nám cesta rychleji uběhla a já navíc neměla pocit prázdného velkého auta se dvěma prcky v obrovském kufru.

Tratě byly běhavé, s pěknými technickými pasážemi, prostřídanými odpočinkovým během vpřed vpřed.

Prvním tratí byl open, který byl zahájen řadou překážek vedle sebe, což ve spojení se dvěma tunely vedle sebe, bylo úskalím pro mnoho týmů. Včetně Klifíka, který byl v tomto prvním běhu tak free, že byl naprosto neovladatelný a běhal si kam chtěl. Šip tuto trať ustál celkem s přehledem, pouze s jedním větším obloukem ke konci běhu, když si myslel, že už je konec a napálil si to ven z parkuru, ale i tak tento běh vyhrál s celkem výrazným náskokem.

Ve zkoušce SA2 mě potěšil Klifík, který běžel rychle a bezchybně a doběhl si pro druhé místo. SA3 byla pěkná náročná zkouška, Šip běžel krásně, ale já jsem asi ztratila koncentraci hned po začátku, kde byla těsně u náběhu do slalomu nastražena skočka, a přestože jsme zde nezaváhali, o kousek dál jsme se rozpojili a byl z toho disk. Jenom jsem doufala, že Šip nepoznal, že bylo něco špatně, bo to byla určitě moje chyba. Jako obyčejně.

Závěrečný jump prověřil hlavně běhové schopnosti závodníků. Klifíka jsem hnala co to dalo, ale vinou mé nepřesné navigace podběhl jednu překážku, čili DIS. Šip zpočátku byl nějaký zaražený, asi tím, jak moc jsem ho hecovala, posléze se sice rozběhl, ale já jak jsem se tak snažila honit každou milisekundu, že jsem mu po tunelu moc utekla, za což se mi odměnil shozenou latěčkou. Ale i tak z toho nakonec bylo 4.místo a celkové druhé místo v součtu s nejrychlejším časem.

Den tak rychle a pohodově utekl, že již na zpáteční cestě jsem pocítila abstinenční příznaky z toho, že za celý  únor si zazávodíme pouze jedenkrát, na dalším díle PLV v Horce.

Ale zase pozitivní na tom je, že pokud bude slušné počasí, možná i něco přes zimu natrénujeme nejen v agility, ale i s mlaďochy v poslušnosti. Oba jsou v pobertě a potřebují poněkud zkrotit...