Jdi na obsah Jdi na menu
 


ZP Třebíč 1.-2.3.

4. 3. 2008

První březnový víkend jsme po nudném únoru naposledy vyrazili do Třebíče, na poslední díl Zimního přeboru agility.

Počasí opět nezklamalo a na cestu přichystalo vichřici Emma, ale dojeli jsme ve zdraví a v pohodě.

Šipeček nezklamal a doběhl všechny 4 otevřené běhy v první desítce, a kdyby mojí vinou neshodil v prvním běhu latěčku, bylo by to na pořadí v součtu. Ale v neděli byl v součtu třetí a za víkend čtvrtý.

Beliška byla velice rozverná, hned v prvním běhu jsem si ji málo pohlídala a ona mi za zády vběhla na áčko, a tuto chybu jsme bohužel zopakovaly i v nedělní zkoušce, kdy po čistém rychlém parkůru mi po slalomu dvě přeážky před cílem proběhla za zády do špatné díry tunelu. Byla to škoda, protože bychom jinak splnily naší první trojkovou zkoušku, kam jsem s ní nakonec po dlouhém rozhodování přestoupila.

Čaky doběhla všechny běhy, opět s několika chybami a pomalu, ale jistě. Obzvláště v sobotu řešila snad úplně všechno, jestli ji ta která tyčka nekousne, jestli nemá utéct před rozhodčí u zónovek, jestli má vůbec běžet, prostě hrůza. V neděli se to trošku zlepšilo, asi se lépe vyspala, takže poslední jump doběhla na sedmém místě a v čase. Ale po víkendu má vyběhané jedničky, takže do 1.3.2009 musíme přestoupit do dvojek, Do té doby však budeme pilně pracovat na radosti a rychlosti, abychom si nedělaly ostudu mezi ostřílenými borci.

Do Třebíče s námi jel taky Klifík, chtěla si ho vyzkoušet Martina Kučerová, která by si šiperku ráda nškdy pořídila. Musím uznat, že se jim fakt dařilo, doběhli spolu 4 čisté běhy, z toho jednu zkoušku na druhém místě (navíc bez prohlídky, protože Martina zrovna venku uspávala syna) a kdyby se Klifík v prvním nedělním jumpu neodpojil z vedení a nevběhl do jiné díry tunelu než měl, byla by to paráda a byli by spolu vysoko ve víkendovém součtu. Ale i tak, na to, že se viděli jedenkrát v životě, což si klifík nepamatuje, protože mu bylo 9 týdnů a pak jsem jí ho vrazila do ruky 10 miut před startem, tak to nemělo chybu.

Teď si dáme zase týden oddychu a v půlce března vyrazíme na závody do Hodonína.