Jdi na obsah Jdi na menu
 


ZP Třebíč 19.-20.1.08

22. 1. 2008

Víkend jsme opět strávili v Třebíčí na předposledním dílu agi závodů Zimního přeboru.

Po minulém úspěchu jsem byla pozitivně naladěna, a toto naladění mi vydrželo, i když výsledky nebyly již tak oslnivé.Psi totiž běhali pěkně, jenom já jsem jim to opět kazila.

V úvodním a jediném openu nedoběhla Beliška, Šip skončil 6. a Čaky v propadlišti pole, když jsme opět řešily tunelové bubáky. Zkoušku doběhla jediná Čaky, již bez bubáků, zato s jedním odmítnutím, takže 4 místo a naše první zkouška na výborně.

Sobotní jump se vydařil obzvláště Belišce, obsadila první místo bez trestných bodů, zatímco Šip nedoběhl a Čaky nasbírala cestou docela dost chyb, takže opět propadliště pole.

Po vydařeném sobotním večeru na ubytovně jsem ráno poněkud bojovala sama se sebou.  V prvním jumpu Šip a Čaky shodili po jedné laťce a skončili na 3, respektive 8. místě, zatímco Beliška dostala svůj pověstný záchvat a po několika trapných pokusech zdolat slalom jsme skončily na jiné překážce mimo pořadí.

Ve zkoušce se nám dařilo, nasbírali jsme celou sadu medailí, Beliška 1., Šip 2. a Čaky 3. místo, všichni čistě, což mě velice potěšilo zvlášť u Belišky a Čaky. Beliška tím splnila podmínky na přestup do trojek a teď bude jenom na mně, kdy do toho půjdeme.

Záverečný jump byl chuťovkou na cvičeníčko řady skoček vedle sebe. S šiperkami jsem si to špatně natrénovala, navíc mi ani nepřišlo, že Šip poběží jinak než Beliška, a tak zatímco jsem svým vedením vyřešila Belišce skočku vedle tunelu (Beliška je zarputilá tunelářka), Šip se diskvalifikoval na tomtéž místě. Moje chyba. Beliška opět vyhrála čistým během. Pro Čaky jsem se poučila a i když nemáme ten správný běhací drive, doběhly jsme čistě a v čase na krásném 4.místě.

Závod skončil nezvykle brzo, ani se nám nakonec nechtělo domů a již se těšíme na poslední díl ZP.