Jdi na obsah Jdi na menu
 


Zlatá překážka 1.-2.12.07

3. 12. 2007

První prosincový víkend jsem s klukama – Šipem a Klifíkem, strávila na agi závodech v Hradci Králové.

 Po předchozím neúspěchu v Třebíči se mi moc nechtělo, ale nakonec zvítězila zvědavost, jak se nám bude běhat na jiném koberci.

 Kluci se oba dny moc snažili. Klifík doběhl 5 běhů, obě zkoušky dokončil jako 4.v pořadí, v prvním jumpu se dostal čistým a dost rychlým během dost vysoko v pořadí. Neustáli jsme pouze závěrečný jump, ve kterém Klifík nějak neběžel od začátku, protože na startu načuchal háravku a společnými silami jsme zde získali tři odmítnutí. Proč společnými silami? Protože první a třetí padá na jeho hlavu (neproskočil kruhem a jako by neviděl slalom, ani se nesnažil naběhnout) a druhé bylo pro změnu moje, neboť jsem ho vyslala do tunelu, ale ještě než tam zaběhl, jsem už už uhýbala do strany, takže se stačil stáhnout na mě. Ale to nic, na první  závody Klifíka na koberci to bylo moc a moc pozitivní, Běhal (až na ten jeden běh) rychle, nebrzdil, občas jsem ho nestíhala, takže si udělal dva letecké dny na houpačce, prostě Klifík.

 Šipeček začal těžkou trojkovou zkouškou, bohužel kvůli mé chybě na posledním úseku vyhnul skočku a vběhl na další překážku, čili disk. Ale v tomto běhu mě potěšilo, že těžkou pasáž s vedením na dálku přes kladinu, jsme proběhli bez náznaku jakéhokoliv zaváhání.

V dalších bězích jsme běhali čistě, ba i rychle, takže končil v první desítce (ba i pětce) početného startovního pole, bohužel jsem mu zkazila nedělní open, když jsem ho málo volala po výběhu z tunelu a on plynule zamířil jinam, než jsem zamýšlela. Tento běh byl pro nás oba zvláštní tím, že chviličku před tím jsem v běhu zaslechla, že nemají změřený čas, neboť neběží časomíra, a současně se Šipovým vběhnutím na nesprávnou překážku nám rozhodčí přerušila běh. To mělo být štěstí pro nás, ale v opakovaném běhu jsme se diskli ještě před tímto místem, neboť Šip vyběhl ze slalomu a bohužel se slalomem vrátil kus zpátky. Ale ještě že tak, asi by mě ten běh netěšil, i kdyby ho doběhl, i když tím ztratil nejhůře třetí místo v celkovém součtu. Závěrečný jump jsme již zaběhli v klidu a zase z toho bylo páté místo.

 Takže i když jsme domů dovezli pouze ceničku za třetí Šipovo místo v nedělní zkoušce, byli jsme všichni celkem spokojeni s předvedenými výkony, psi jsou unavení a já můžu zase začít  přemýšlet o tom, kterak zlepšit svoje vedení po parkuru.