Jdi na obsah Jdi na menu
 


Zkoušky ZZO 18.5.

19. 5. 2008

Po vydařené sobotě a nočním dešti jsem v neděli ráno vyrazila s Čaky a Šipem do Tišnova, kam jsem oba psy přihlásila na zkoušku ZZO.

Počasí bylo vrtkavé, ale štěstěna byla při nás a za celou dobu trvání zkoušek nepadla ani kapka.

Šip nastupoval jako první a to tak rychle, že jsem ho nestačila naladit na správnou notu, což se mi vymstilo. Chodil dost pomalu, dělal, že nerozumí povelu sedni, s aportem zalehl dost daleko přede mnou, prostě se nám to moc nepovedlo, ale zkoušku splnil.

Čaky nastupovala skoro nakonec, takže poučena ze svých chyb jsem ji naladila na míček a vědoma si toho, že vše umíme, jsme nastoupily. Dopadlo to výborně, Čaky ztratila jeden jediný bodík za ovladatelnost u nohy, protože dost často koukala na pana rozhodčího, jestli to náhodou není nějaký bubák. Ale jinak předvedla všechno, co máme nacvičeno.

Na speciálních cvicích už jsme nezaváhali, takže oba psi zkoušku ZZO splnili, Čaky na "prospěla výborně", Šip na "prospěl".

Po cestě domů jsme ještě navštívili kamarády běhající na Jarním Brně, stihli jsme tak tak zkouknout poslední běh a pak hned ujížděli domů, co fiátkovi stačila kolečka, protože v patách jsme měli bouřku.

Ale takové počasí je super, při akci jsme nikdo nezmokli a po akci ať si klidně prší...