Jdi na obsah Jdi na menu
 


Zkoušky agi 31.8.2008

4. 9. 2008

Poslední srpnovou neděli jsem pojala jako prověrku před vrcholem české agi sezóny - MR. Naše PŠ NO pořádala dvojzkoušky, a přestože jsem se hlásila opravdu pozdě, podařilo se nám se Šipem a Beliškou protlačit do startovní listiny.

Od rána jsem byla poněkud roztržitá, ještě nedávno jsem se divila kamarádce, jak může na závody zapmenout výkonostní průkaz, ale já jsem ji překonala o 1000%.

I když jsem z domu nikterak nespěchala, zapomněla jsem deku pro psy do klece, karabinky na zabezpečení úniku Belišky z klece, ale hlavně (jéžíš, když si na to vzpomenu :-)) jsem si nevzala kopačky, přestože jsem se doma ještě vracela pro ponožky do nich!

No nic, naštěstí jsem měla na nohou sandály s dost dobrou podrážkou, ale běhat v nich moc nešlo :-D

Naším prvním během byl jumping - byl velice pěkný, bez nějakých záludností (tedy jak pro koho), největší past spočívala v zapamatování si správné trati. Musím se přiznat, že napoprvé mi paměť trochu dělala problém, ale přesto Beliška doběhla čistě a skončila na druhém místě. Šip běžel jako raketka, Belišku překonal o 3 sekundy, ale bohužel shodil hned na druhé překážce latěčku.

Trojkové zkoušky byly velice povedené. První jsem zvládla  jenom s Beliškou, velice mě potěšila svojí vysílačkou okolo slalomu, se Šipem jsem neustála začátek, ale běžel i tak hezky, a ten okruh okolo slalomu zvládl taky. Ve druhé zkoušce to bylo naopak, Šip doběhl čistě, ale Beliška se od začátku nesoustředila, takže jsem raději z parkuru odešla po čtvrté překážce.

Celý den pilně svítilo sluníčko, paní rozhodčí stavěla pěkné běhavé parkury, práce na parkuru nám rychle utíkala, takže najednou bylo po závodech a nám mnoha pomocníkům zůstala jako vzpomínka jenom opálená místa na různých částech těla (hlavně obličej s neopálenými slunečními brýlemi vypadá fakt zajímavě)...

Prověrka se tedy skoro vydařila (nesoustředěná Beliška, to se někdy přihodí) a můžeme se tedy za týden s klidným svědomím zúčastnit MR.