Jdi na obsah Jdi na menu
 


Zimní přebor Třebíč 5.-6.1.08

7. 1. 2008

První víkend v novém roce byl vyhražen pro další pokračování třebíčského zimního přeboru. Kromě Belišky a Šipečka jsem sebou vzala také malinu Čaky, i když se mi zdálo, že na závodění je pro ni ještě brzo, ale vzhledem ke skutečnosti, že třetí pes byl zdarma, tak proč to nezkusit, ne?

Celý víkend byl vyloženě pozitivní. Šip na rozjezd vyhrál první open a skončil první v sobotním součtu. Beliška si v sobotu doběhla svoji druhou postupovou zkoušku a pěkně se umístila ve druhém openu. V něděli Šip hned zrána vyhrál trojkovou zkoušku, potom byl druhý v prvním jumpu a pátý ve druhém, takže celkově v neděli třetí a za víkend první.

Beliška byla třetí ve druhém jumpu.

Debutantka Čaky mě mohla jenom mile překvapit, neboť jsem od ní očekávala všechno možné.

První běh jsme nedokončily, byla příliš vystresovaná rozhodčím, bubáky u tunelů (lidičkami, kteří drželi tunely), prostě vše bylo nové a nezvyklé. Všechny ostatní běhy jsme již dokončily, sice s několika odmítnutími a ne v čase (většinou kvůli tunelovým bubákům), ale i tak ke konci již běhala radostněji a trošičku jistěji (což se dá říct i o mém vedení), takže se v neděli nečekaně umístila na třetím místě ve zkoušce, v prvním jumpu  byla šestá, v nedělním součtu devátá a v celkovém součtu čtrnáctá.

Velice pozitivní na víkendu v Třebíči bylo to, že ani Šipovi, ani Belišce nedělalo tentokrát žádné problémy udržet se ve slalomu (nevím jestli to bylo díky pořadatelům, nebo jsme s tou naší slalomovou fóbii konečně srovnali) a že běhali rychle a čistě se všemi zónami.

Všichni tři mě mile potěšili a já se už teď těším na další díl seriálu, dokonce i nato, jak se příště budeme prát s tunelovými bubáky.