Jdi na obsah Jdi na menu
 


Výstavní maraton

4. 6. 2007

1.6. v 8 ráno jsme vyrazily na první výstavu z víkendového výstavního maratonu. Cesta proběhla nečekaně v pohodě a bez bloudění, takže jsme se značným předstihem dorazily do cíle - tedy na NVP do Sence. Výstava byla dobře zorganizovaná, i když jsem se musela napřed prostorově zorientovat, kde co najdu, a taky jsme lítali všichni jako blázni a hledali jsme stánek, ve kterém se roudávaly vzorky krmení, což bylo poněkud matoucí, protože v katalogu byl uvedený chybný název sponzora, čili jsme hledali někoho, kdo na výstavě vůbec nebyl. Nakonec jsme našli stánek Brasa, u kterého seděl unuděný pán. Asi se bavil poletováním vystavovatelů sem a tam a nenapadlo ho na sebe nějak upozornit.

Čaky zde získala svůj druhý slovenský CAJC a při nepatrné konkurenci i BOB, Kejsi utrpěla Res.CAC, neboť paní rozhodčí se dlouho nemohla rozhodnout. Ale dobře nám tak, Kejsi nebaví už ani chůze na vodítku, takže se moc nedivím.

Na konec výstavy jsme s ohledem na odpočinek před další cestou raději nečekaly, pohárů máme doma tolik, že už nejsou kam dávat, takže o jeden víc nebo míň... a frčely v pohodě a v horku domů.

V sobotu brzo ráno jsem vyrazila do Mladé Boleslavi na klubovku a speciálku BO a kromě Čaky jsem sebou vzala i Šipa na závody agility (tp abych se nenudila).

Šipeček mile zabodoval a nebýt již tradičního mého nevydržení na sestupce na kladině, byl by první v celkovém součtu, ale i tak 8.místo v openu, 1. místo  ve zkoušce(poněkud kuriozně utrpěno - protože jsem zabloudila na parkuru a chvíli nevěděla kudy kam, ale doběhli jsem to čistě a nikdo jiný čistý nebyl) a 2. místo v Jumpu jsou hezké výsledky vzhledem k přebíhání od výstavy k agi a zpět.

Čaky v obou dnech v silné konkurenci sama se sebou vybojovala pěkné ocenění CAJC, v závěrečkách dosáhla taky v obou dnech na titul Nejlepší mladý jedinec malinois a potom už nic.Ona byla unavená po pátku, navíc ji před nástupem do kruhu na sobotní chovatelskou skupinu ťafla matinka, takže citlivá Čaky zhysterčila a nechtěla vůbec nastoupit, natož se předvádět. Ale to nevadí, beru to pozitivně jako zátěžovou situaci, musí si zvykat.

V neděli jsem navíc ze srandy nastoupila s Čaky na závody podle upravené ZOP a opravdu to byla sranda. Již první cvik  - přivolání - byl kulturní vložkou, protože jsem Čaky vyslala povelem volno směrem k odložené hračce a ona se bez ní odmítla nechat přivolat, takže pomocníci jí hračku nakonec vydali a ona přiběhla a předpisově předsedla i s hračkou. Na konci pro změnu předvedla hysterickou scénu při přenášení psa cizí osobou, protože já osel jsem zůstala vedle ní zezadu a když jsem si to uvědomila, přesunula jsem se klusem k její hlavě, což si ta moje chudinka vyložila jako že jí chci opustit a nechat ji v náručí nějakému cizákovi, takže spustila nářek a velikou cukaturu a byla za to náležitě ohodnocena. Takže nakonec 14.místo z 19 zúčastněných, ale na to, že byla nejmladší účastnicí a že poponášení nikdy neviděla, tak výsledek poměrně uspokojivý. Prostě sranda závod jak má být.

Výsledek tohoto maratonu je ten, že Čaky má splněno na titul Český Junior šampion a velice dobře našlápnuto na Slovenského junior šampiona, ke kterému jí chybí jeden jediný CAJC (CAC).