Jdi na obsah Jdi na menu
 


Vianočné preteky Trenčín 5.-6.12.09

12. 12. 2009

Poslední letošní závody jsme absolvovali první prosincový víkend, kdy jsme si s Beliškou a Šipem vyjeli na Slovensko, kousek od Trenčína, do vesnice zvané Motešice.

Ve veliké hale místní jízdárny se běhalo parádně, směs hlíny a gumových kousků se nebořila, neprášilo se, jenom mohlo být trošičku tepleji, ale co bychom chtěli v prosinci, že.
V sobotu se nám podařilo doběhnout skvěle open na druhém a třetím místě, Šip bodoval i v jumpu taktéž druhým místem. Zkoušku jsem se Šipem záměrně nedokončila (rozhodčí kroutila hlavou, kamže to na konci běžím, ale já jí signalizovala, že je to OK), ovšem s Beliškou jsme předvedli vynikající stažení okolo bočnice, ovšem tak vynikající, že jsme podběhli áčko a bylo po zkoušce.

Neděle začínala zkouškami, ovšem tentokrát ať jsme se všichni závodníci snažili jak jsme mohli, nikdo ji úspěšně (tedy bez trestných bodů) nedokončil. Byla to motanice, kdy 3 překážky za sebou nevedly rovně. Šip se statečně motal a motal, až na konci po rovném tunelu již odmítl další motanici a rovně si doběhl pro disk. Beliška vše vyřešila na třetí překážce, kterou oběhla a překonala ji v protisměru a bylo vymalováno.

Otevřené běhy byly kouzelné, na začátku jumpu byla vražedná rovinka, kterou jsem sice se Šipem nakonec nějak ustála, ale stálo nás to drahocenný čas a navíc ještě v otočce shodil latěčku, takže skončil sedmý. Beliška po rovince přes mé výrazné protesty zamířila do špatné díry tunelu, jinak běžela moc hezky a dokonce by to bylo i rychlejší než se Šipem. Poslední open byl též velice běhavý, oba ho doběhli, Šip pro změnu na třetím místě, Beliška se dvěma odmítnutími v propadlišti startujících.

Škoda Šipovy shozené latěčky. Těch 5 trestných bodů nás stálo mylý bezváznamý, nicméně dosud námi nevlastněný titul Res.CACAg, takhle jsme sice byli druzí, nicméně bez titulu.

 Ovšem vše bylo zapomenuto v celkovém součtu všech 4 běhů, kde se Šip umístil jako první.

Obdrželi jsme krásné vánoční ceny, ovšem všechny bych okamžitě vyměnila za ten jediný běh, kvůli kterému jsme sem jeli, a to jednu jedinou zkoušku SA3 pro belišku. No nic, tak snad v příštím roce ji konečně splníme.