Jdi na obsah Jdi na menu
 


Troje závody agility

9. 7. 2007

23.-24.6.07 jsem se Šipem absolvovala halové závody agility v Brně - Intercanis.

Vůbec se nám nedařilo, ze šesti běhů jsme doběhli jenom jeden, ten jsme sice vyhráli, nicméně vyvstal pro mě dost vážný problém, a to ten, že třikrát Šip nechtěl sám jít do zatočeného pevného tunelu, jednou to dokonce vypadalo, že ho vůbec nevidí.

Takže hrůza hrůz, tolik jsem se na tento závod těšila, zklamání bylo veliké.

Proto jsme se s kámoškou domluvily a zavolaly do Třince, kde se posledního června a prvního července konaly závody na trávě. Naštěstí místečko se pro nás našlo, takže jsme v sobotu ráno směle vyrazily.

Bylo to super, tratě byly rovinaté, běhavé, nám se opravdu dařilo, takže Šip i Beliška si splnili zkoušky, oba dobíhali do cíle ve slušných časech a kdybych Belišku v závěrečném běhu nenavedla do špatné díry tunelu, byla by to paráda. Takhle zabodoval hlavně Šip, který vyhrál dvoudenní součet.

Kamarádce se bohužel nedařilo, přála si doběhnout dvojkovou zkoušku, ale nebylo jí dáno.

Cen bylo tolik, že jsme je málem nepobrali do auta, ale když se chce....

Ve středu k večeru jsme pro změnu s jinou kámoškou vyrazily do Jihlavy na další dvoudenní sváteční závody. Ona běhala se svojí beardedkou a s mojí Lonýškou, já si vezla tradičně Šipa a Belišku a k nim jsem jako doprovod přibrala Klifíka, aby byl doma klid, neboť jsme tam zanechali háravou Čaky (v nejlepším).

Večer slovo dalo slovo s pořadateli závodů a přestože jsem to původně neměla v úmyslu,nakonec jsem Klifíka přihlásila taky. Hlavně proto, že jsem chtěla mít jistotu, do které velikostní kategorie bude zařazen. Bylo mu naměřeno 34 cm, takže je z něho další oficiální smolík v mé smečce.

Běhali jsme opět statečně, všichni tři mají obě zkoušky na výborně, zvláště u Klifíka mě to potěšilo, protože to byly první závody a ani jsme letos moc netrénovali. Bohužel se všem (i Lonýšce) moc líbil červený tunel, takže ho průběžně každý navštívil v nějakém tom běhu i mimo pořadí, ale to nevadí, jinak běhali moc hezky. Šip nakonec skončil díky jedné takové neplánované návštěvě tunelu až pátý v součtu, jako první s jedním diskem.

Takže závěr tohoto trojzávodí je pozitivní, Šip vydržel běhat v tempu všechny běhy, Beliška splnila kvalifikační podmínky na MČR a Klifík neplánovaně, leč úspěšně, zahájil svoji závodní kariéru.

Teď jde jenom o to, jak je budu na závodech střídat, protože se třemi smolíky to již není žádná procházka, nýbrž těžká závodní dřina.

No uvidíme, v sobotu vyrážíme na tábor, abychom se něčemu přiučili my i naše omladina a možná Klifíka svěřím kamarádce, aby poznala, jak se běhá s rychlejším psem. Ona Lonny moc nechce běhat a její beardedka už je přece jenom postarší dáma.