Jdi na obsah Jdi na menu
 


Speciál A2a A3 agility

18. 6. 2007

V sobotu naše PŠNO Brno pořádala závody agility - speciál dvojkařů a trojkařů.

Zúčastnila jsem se se Šipem  a s Beliškou, taky Lonny běhánkovala s mojí kamarádkou Ivou.

Nejúspěšnější byl Šip, který odběhl čistě a rychle všechny tři běhy a získal 2.místo ve trojkové zkoušce a Jumpu (nejak jsme nemohli dotočit jednu otočku do tunelu, ale vybojovali jsme to) a první místo v agility a celkovém součtu kategorie S.

Beliška mi předvedla svoji rychlost ve dvojkové zkoušce, kdy jsem ji nestihla nasměrovat za áčkem na správnou skočku, takže DIS. Posléze ukázala svoji pověstnou povedenou kulturní vložku na startu agility, nechtěla sedět, lehala na záda, vymýšlela skopičinky, nicméně se nám nakonec povedlo odstartovat a byl to pěkný rychlý běh, bohužel s chybou na sestupce kladiny, takže 5.místo.

V jumpu, což bylo cvičení jednak na mozkové závity dvounožců, druhak  na nasměrování psa do správné díry tunelu, jsme jako první (taky jsme jako první startovaly) skončily hned v prvním tunelu, ale z opačného konce. Jinak běžele moc hezky a tak si říkám, že to byla moje chyba. Po nás v této díře tunelu skončila ještě minimálně půlka startujících ostrovanů, takže kdoví, jestli od nás neopisovali?.

Lonny ve dvojkové zkoušce bohužel natřikrát netrefila do slalomu, tedy DIS, v agility skončila téměř před cílem na nesprávné překážce, protože tam byla taková dlouhá vražedná rovinka směrem ven z parkůru a Lonny doufala, že běží správně do cíle, tedy rovně, jenomže se bohužel ještě mělo zatáčet, což bylo na její mozeček, užuž se radující z konce a následné odměnky, příliš. Jump doběhla čistě, ale byla poněkud pomalejší, neboť jako pořadatel jsem před ní na startu zvedla laťku a ona po mně potom koukala a nechtěla běžet.

I když jako domácí a navíc úspěšná závodnice bych mohla mít poněkud zkreslené dojmy, myslím, že to byly moc povedené závody, vše klapalo, nebylo žádné zdržení, výpočetní středisko chrlilo výsledky téměř okamžitě, počasí vyšlo dokonale, kantýna obsluhovala skvěle a konec byl tak brzo, že některým závodníků se ještě nechtělo odjet.

PS: za vítězství v součtu jsme dostali veliký meloun, který jsme poctivě ihned  rozdělili mezi pořádající ostrovany.