Jdi na obsah Jdi na menu
 


Sárovecký FIN CUP Vys.Mýto 13.9.08

15. 9. 2008

Překrásnou zářijovou sobotu jsme se užili jako každoročně ve Vysokém Mýtě. Obvykle odsud odvezeme spoustu cen, a nebylo tomu jinak ani tentokrát.

Moje početná smečka ve složení Šip a Belis, k tomu Čaky a taky Klifík pro Ivu a nakonec Buršík na další sociš program, se ráno v pohodě a míru uložila do kufru auta a nechala se převézt do Mýta.

Celý den svítilo ostré (snad již podzimní) sluníčko, ale nebylo přitom žádné teplo, takže se nám běhalo velice dobře.

Zahajovací jump nám vyšel, Šip i Beliška běželi čistě a rychle a skončili na 3. a 4.místě. Čaky v tomto běhu působila značně nekoncentrovaně, takže jsem odešla z parkuru po marném stahování ke mně, neboť fena věžela přesně na opačnou stranu. Její nesoustředěnost jsem sváděla na počátek hárání, ale neštěstí to bylo jenom v tomto běhu.

Zkoušky LA1 Čaky nečekaně vyhrála, sice neměla nejrychlejší čas - jak by taky modelka mohla běžet příliš rychle, to by nepůsobilo esteticky :-) - ale jako jediná doběhla čistě. Trojkové zkoušky byly velice pěkné, nicméně jsem ani s jednou šiprkou nezvládla klasické hradbičky - Šip skočil jednu skočku tam a zase zpět, Beliška pro změnu na stejném místě bezhlavě letěla do tunelu mimo pořadí. Stála jsem tam jako tvrdé Y a volala na ni " Jsi blbá?"  Beliška však není blbá, jenom je tunelářka :-)

Poslední open byl velice běhavý, jediná potíž tu byla nastražena za kladinou  v podobě pevného tunelu, který se šel z té méně viditelné strany. Beliška to zcela suveréně (stejně jako mnoho dalších psů) nezvládla a Šipa jsem uřvala na poslední chvíli. Ale aspoň on to ustál, doběhl si pro vítězství a celkové provní místo v součtu. Čaky v tomto běhu běžela elegantně, bez oblouků, tunel za kladinou nám neudělal nejmenší problém - jak by taky mohl, když ji na kladině předběhnu, že - a opět čistým během se nám podařilo též získat první místo z mnoha startujících. To jsem fakt nečekala, ale ohromně mě to potěšilo...

Ivě s Klifíkem se jako už obyčejně nedařilo. Klifík běhal rychle, ale obšas se mu do běhu vloudila pasáž, kdy se odpojil, někde něco proběhl (tunel a tak podobně), vrátil se na ruku a pokračovali spolu dále. Byla to škoda, ale já věřím, že smůlu konečně jednou prolomí, sehrají se a začnou sbírat nějaké ty vavříny taky :-)

Buršík se jako obyčejně samostatně socializoval, tentokrát to pojal jako samoobslužný bufet. Tolik tašek a batohů, co prošmejdil, požral z nich co šlo a těch lidiček, které miloval za jejich párek či uzená žebra! Prostě miláček národa za kus žvance :-))) Občas také navštívil stánek, kde byly nachystány ceny, aby zkontroloval, jestli má cenu honit si tričko kvůli odměně, tedy jestli z toho pro něho taky něco kápne.

Káplo, hned v sobotu dostali všichni do krmení masovou konzervu.

Závody skončily relativně brzo a po nutné rozloučení s kamarády jsme v pohodě a ještě za světla vyrazili zpět k domovu.