Jdi na obsah Jdi na menu
 


Šampionát KCHBO v agility

16. 6. 2008

Uplynulý víkend byl poměrně náročný, hlavně na cestování. Prioritou víkendu byla účast Čaky a Šipa na agi závodech v Mladé Boleslavi. Tyto závody byly pro mě a Čaky druhým vrcholem letošní závodní sezóny, protože závody pořádal klub BO jako Otevřený šampionát v agility.

V sobotu ráno jsem tedy naložila Šipečka a Čaky a vyrazila s nimi směr Jihlava, kde se na cvičáku v Jeleníně konala klubová výstava beauceronů. Předseda Klubu beauceronů mě požádal o rozšíření aprobace na toto plemeno, takže jsem mu slíbila, že v Jihlavě bosíky okouknu. Koukala jsem na ně celý den, a když jsem v šest večer z výstavy prchla, ještě stále nebyl konec. Ale musela jsem.

Po sedmé hodině jsem dorazila omrknout štěňátka  belgičáků a téměř potmě jsem pokračovala do Boleslavi do kempu.

Neděle proběhla již pro mě tradičně agilitně.

Šip běhal moc hezky, nicméně v obou bězích se nám do cesty vloudila chybička, takže čistá diskotéka. Malou náplastí bylo vítězství ve zkoušce SA3.

Čaky začala zvesela. V openu shodila první tyčku, jinak doběhla již čistě a celkem rychle a skončila na druhém místě. Tím si pěkně našlápla k celkovému umístění v šampionátu. Zkouška LA1 se nám vůbec nepovedla, běžely jsme si každá svoji trať, takže jsme se vydiskotékovaly.

Závěrečný jump byl pěkný, běhavý a poněkud technický (ty tunelové díry vedle sebe...), zaběhly jsme ho čistě, o když poněkud pomaleji, a tím jsme obhájily druhé místo v celkovém součtu závodů. Protože na prvních třech místech v součtu se umístili belgičáci, čekalo na nás i druhé místo v šampionátu KCHBO.

Musím dodat, ža na třetím místě se umístil bratr Čaky - Ritchie Bohemia Alké. Tímto jsme určitě udělali radost nejen sobě,ale i chovatelce.

Cestou domů jsem opět zajela ke štěňátkům a asi po hodinové zastávce jsme v klidu a v pohodě pokračovali směrem domů. Jediná změna byla, že v autě s námi domů jelo jedno ze štěňat...