Jdi na obsah Jdi na menu
 


Šampionát KCHBO 7.6.09

9. 6. 2009

Na konci května jsem se rozhodla vyzkoušet spravenou nohu maliny Čaky v praxi, a to na posledním vercvholu belgičácké sezóny - otevřeném šampionátu v Opočně.

Počasí sice vyhrožovalo deštěm a po cestě občas i zapršelo, ale na místě samotném ani nekáplo a občas vysvitlo sluníčko. Kromě Čaky jsem přibalila i Belišku, takže jsem se v málo obsazeném závodě opravdu nenudila. Závodníků bylo cca 50, přes nedostatky v organizaci běhy rychle odsýpaly a brzo odpoledne byl konec.

Začínalo se zkouškami. Čaky prokázala, že nic nezapomněla, jenom se nám nepodařil náběh do slalomu, takže odmítnutí a také časová ztráta. V otevřených bězích se nám podařilo shodit jednu laťku za kladinou, myslím, že proto, že Čaky nemá ještě dostatečnou fyzičku na celý parkur. Také časové ztráty byly celkem výrazné, v posledním pěkném tunelovém jumpu se mi zdálo, že Čaky už opravdu nemůže. Nicméně doběhla všechny běhy a v součtu BO se umístila na 6.-tém místě.

Také Beliška začínala zkouškou, která se mi líbila a doufala jsem, že ji konečně zaběhneme. Moje naděje vydržela pouze do slalomu, za kterým byl tunel a Beliška ho neustála a vyběhla dřív. Následovala diskvalifikace, když jsem jí nepodržela v obloučku, ale to již nic neměnilo na situaci, že zkoušku opět nemáme. Pozitiva -  aspoň měla pěkné zóny a zvládla technickou pasáž bez zaváhání.

Open začínal rovinkou, na jejímž konci byla klasická rozliška tunel - kladina, zde jsem u Belišky nepředpokládala žádný problém. Jaké bylo moje nemilé překvapaní, když místo v tunelu skončila na kladině! Jump běžela moc hezky, tuneliáda jí vyhovovala, ale pro změnu jsem já neměla odvahu jít do přeběhu za posledním tunelem a vytlačila jsem jí od skočky, takže jedno odmítnutí nás stálo umístění na bedně a skončily jsme páté.

Nicméně den to byl vydařený, cesta pohodová, prostředí nádherné, můžeme směle zahrnout Opočno do míst, kam se rádi vracíme.