Jdi na obsah Jdi na menu
 


Rychnovský rarášek 3.5.08

6. 5. 2008

Agilitně nabitý týden jsme završili v sobotu 3.5. v Rychnově nad Kněžnou, kde jsem se s Lonny, Belis a Šipem zúčastnila boje o titul Rychnovský rarášek. Závodil taky Klifík s Ivou, a tak, aby to zbývajícím teriérkám nepřišo líto, vyvezla jsem je sebou na výlet. Čaky s námi vyjímečně nejela, neboť bojovala o posledního CACe na Slovenské klubovce BO.

Raketka Lonny vytorpédovala druhé místo ve zkoušce SA2, která byla početně velmi nabitá. V ostatním bězích sice běžela hezky, nicméně poněkud neřízeně, takže Dis a Dis.

Beliška v prvním běhu napodobila Lonny diskotékou, ve zkoušce se nám podařil husarský kousek, kdy jsem nás vinou pořadatelů nechtěně diskla. Startovaly jsem totiž jako první trojková zkouška a pořadatelé zapomněli u slalomu číslo, které poněkud zavazelo. Beliška nikoliv vinou čísla vběhla až do druhé mezery, ale já, jak jsemji opravovala, jsem mimoděk číslo odhodila stranou, aby nezavazelo a to znamenalo Disk. Dostaly jsem sice možnost běh opakovat, ale protože jsem si byla vědoma, že chybu nezpůsobilo nastražené číslo, odmítla jsem. V psledním openu Beliška doběhla čistě, nicméně poněkud rozevlátě a pomaleji.ˇ

Naši čest tak zachraňoval Šipeček, který si sice ve zkoušce přidal jednu skočku navíc, takže Dis, ale jump vyhrál s celkem velkým náskokem  a v openu byl druhý. Tím se nám stalo, že Šip vyhrál součet smolíků, ale navíc vzhledem k nejlepším časům ze všech kategoriíí se z něho stal Rychonvský rarášek 2008.

Kromě materiálních statků a fotografie putovního poháru jeho vítězství znamenalo velice pěkný dort, který jsme s přáteli ochutnali při závěrečné večeři (to abych ho při své postavě nesnědla sama)

Takže to bylo dokonalé završení agilitního týdne, teď si dáme chvíli pauzu, abychom nabrali do dalších běhů chuť.