Jdi na obsah Jdi na menu
 


Rychnovský rarášek 16.5.09

19. 5. 2009

V sobotu jsme vyrazili za obhajobou titulu Rychnovský rarášek z loňského roku.

Dopolední počasí nebylo nejpříjemnější, pršelo více či méně, ale posléze se vyčasilo a svítilo sluníčko.

Černé závodničky Šip i Beliška byli natěšené, stejně tak i Klifík s Ivou se nakonec vešel do startovky. Parkury byly tentokrát velice, ale velice technické, nikoli však neřešitelné.

Hned úvodní jump mě přesvědčil, že letos raráška nebhájíme. Dělala mi problém pasáž stahovačky po slalomu. Belišku jsem stáhla málo a Šipa pro změnu moc, takže Beliška nakonec dis a Šip skončil pátý s odmítnutím a obrovským obloukem po stažení z tunelu (ten tunel opět mířil do cíle k hračce, takže si chudáček myslel, že běží do cíle).

Trojková zkouška byla plná rozlišovaček a odvolávání od tunelů. Beliška běžela statečně až do poslední rozlišky, kde neomylně a rozhodnutě zamířila do nastraženého tunelu. To byla obrovská škoda, neboť nám chyběly 3 překážky do cíle. Šip zachraňoval co se dalo, tuto zkoušku vyhrál s chybou na sestupce kladiny.

Posledním během byl open. Zde byl nastražen pevný tunel tak nešťastně, že kdo neměl samostatné zóny na áčku, či rychlé nohy, neměl téměř šanci  tunel mimo pořadí minout.

I proto jsem se rozhodla zariskovat a nehlídat zónu na áčku a u Belišky se to vyplatilo. Pěkným, čistým a rychlým během tento běh vyhrála a nejvíc mě potěšila její přesvědčivá zóna na kladině.

Se Šipem se nám nezdařila úvodní rovinka, nějak jsme se nepochopili i o pár překážek dále, takže jsem ho diskla a vyběhla rovinkou do cíle, aby nepoznal, že to bylo špatně. Nepoznal, ale stejně měl asi pocit, že parkur byl dost krátký :-)))

Ivě s Klifíkem se nezdařilo doběhnout ani jeden běh, vždy to vypadalo nadějně, ale pak přišla chvíle, kdy se na chvíli rozpojili a diskli.

Takže rarášci z nás nejsou, ale pěknou sobotu mezi přáteli, tu jsme si užili dokonale.