Jdi na obsah Jdi na menu
 


Pohár Vysočiny 5.-6.7.08

9. 7. 2008

Sváteční červencový víkend jsme strávili opět na závodech, tentokrát v Jihlavě. Vyrazili jsme již v pátek odpoledne ve složení - moje maličkost, Čaky, Šip, Belis, Klifík pro Ivu a náš nový přírůstek Buršík v rámci socializačního programu.

Cesta uběhla velice rychle, takže jsem ještě za světla postavila stan, bydlení (klícku) pro Buršíka, nakrmila smečku, vyvenčila a v domnění, že konečně mohu odejít za známými na besedu do klubovny, jsem je všechny uložila ke spánku. To však Buršík nemohl dopustit, spustil vřískot, okamžitě si vylil veškerou vodu do svého čerstvě zbudovaného ležení, takže jsem podlehla tomuto nátlaku a společnými silami jsme se dlouho do noci socializovali se všemi, kteří se v klubovně vyskytovali. Druhý den se tato situace opakovala, takže nedělní ráno pro mě bylo již dosti krušné.

Víkendové parkury byly tentokrát velice rovinaté a hlavně dlouhé, přesto se nám celkem dařilo (tedy až na Ivu s Klifíkem, ti dva se hledali, ale nenašli celkem v 5 bězích ze 6). Všechny 3 moje závodničky se nakonec proboovaly na bednu, Čaky byla druhá v sobotní zkoušce a celkově pátá v konečném součtu, Beliška skončila třetí v sobotním openu a Šip byl třetí v sobotním jumpu, druhý v nedělním openu a celkově třetí ve víkendovém součtu.

Buršík se za celý víkend  dosytosti vydováděl se psími kamarády (obzvlášť tímto díky kamarádce Pavlíně za obětavé zapůjčování Elinky), samovolně se socializoval, když účastníky obcházel za účelem požití jejich dobrůtek (řízků a kuřátek) a zjistila jsem, že na rozdíl od Čaky bude daleko samostatnější, což se projevovalo hlavně tím, že se samovolně odkládal u stanu (jednou dokonce ke stanu odešel z klubovny) a nikam se neztrácel, nehysterčil, že nemá paničku na dohled, prostě takový spokojený psíček v davu mnoha lidí a psů. Dokonce, když jsem v sobotu na etapy odnášela věci od parkuru, Buršík počkal u tašky v naprosté důvěře, že se tam vrátím.

Takže víkend jsme prožili téměř jako menší dovolenou a teď se už těšíme na tu velkou, za dva týdny vyrážíme na tábor na Šumavu.