Jdi na obsah Jdi na menu
 


Pohár lovecké chaty 1. část

19. 11. 2008

Předsváteční víkend v polovině listopadu jsme strávili na dalších závodech - tentokrát v Horce na Moravě na prvním dílu seriálu závodu o Pohár lovecké chaty.

K mým početným závodničkám v osvědčeném složení Šip, Belis a Čaky jsem vezla i Klifíka pro Ivu a na sociš program ne Buršíka, ale nový přírůstek Bertíka. Plně naložené auto vůbec neprotestovalo a do Horky nás dovezlo ani ne za hodinku.

Příjemné prostředí nás potěšilo, počasí bylo na půlku listopadu celkem příjemné a parkury byly pěkně běhatelné.

Nebylo se tedy čemu divit, že při konkurenci 12-14 smolíků jsem většinou bojovala pouze s vlastní nešikovností navádění závodniček. I přesto se nám celkem dařilo po oba dny, takže všechny mé závodničky se zasloužili o několik tašek cen, většinou velice praktických a použitelných.

Šip a Beliška se vhodně v bězích doplňovali - sobotní jump Šip vyhrál a Beliška skončila druhá, open Beliška nedoběhla a Šip skončil sedmý s nej.. časem a odskočenou zónou na kladině. Toto zopakoval po té samé chybě ve zkoušce, která se před tím běžela a pasáž kladina skočka tunel se šla stejně. Takže proč neopakovat stejnou chybu, že... Čaky běhala čistě, i když poněkud modelingově, ale v obou zkouškách se umístila na bedně.

V neděli jump vyhrála Beliška, neboť Šipa jsem blbě na začátku stáhla na slalom a on chudinka skočil skočku mimo pořadí, open pro změnu vyhrál Šip a Beliška zde vytvořila těsně před cílem odmítačku, bo zběsile mířila do vzdáleného tunelu i přes mé volání. Asi z toho Beli Beli Belííí byla už zblblá. Čaky jump nedoběhla a v openu byla opět čistá na 10.místě.

Iva s Klifíkem si opět příliš nerozuměli, ale v neděli alespoň doběhli na druhém místě dvojkovou zkoušku. Já pořád doufám, že se sehrají, ale Iva má pocit, že ji Klifík nerespektuje a dělá si co chce. No nevím, většinou je chyba na straně psovoda :-)

Běhalo se nám hezky, i když celý víkend ovlivnilo čerstvé zveřejnění podmínek pro kvalifikaci na příští Mistrovství republiky. Nejde o to, že musíme zvládnout umístění v deseti otevřených bězích, ale o to, že se nesejde potřebná konkurence, aby se umístění daly započítat do kvalifikačních podmínek. Smolíků je v Horce zoufale málo, takže celou zimu si tak budeme běhat hlavně pro radost (což stejně děláme), ale tuto radost kazí vědomí, že se na republiku nejspíš nepodíváme, neboť to prostě nezvládneme splnit. Dost mě to mrzí zvláště u Šipa, ale snad se to ještě změní.

Na druhou stranu Čaky se dvakrát umístila na 10.místě, což jí při potřebném počtu largů stačí, takže pokud se nám bude aspoň takto dařit i nadále, na MR pojede pomalá a nejistá Čaky. To by byl teda dost špatný vtip.....

Bertík ze stáje se socializoval z plných sil. Z pčátečních rozpaků, které trvaly snad jenom pár minutek, se z něho vyklubal veliký milovník všech lidiček a jejich psíků, obzvláště ho učarovaly černobílé borderkolie. Měla jsem oba dny co dělat, abych ho od nich odvolola, někdy se to nepodařilo, ale podstatné je, že Bertík se choval naprosto uvolněně a beze strachu. Prostě malý milý roztomilý psík.