Jdi na obsah Jdi na menu
 


PLCH Horka 21.-22.11.09

22. 11. 2009

po vydařeném výletě ku Praze s Beliškou na dvojzkoušky , z nichž jsme ani jednu "nedaly", mi kamarádka sehnala místo na dvoudenních závodech v Horce.

Sehnala proto, že závody byly obsazené ihned po spuštění přihlášek. Naštěstí pro nás ne všichni přihlášení se mohli zúčastnit, a tak Beliška dostala další šanci na zdolání poslední zkoušky na A3Ch. 

V sobotu jsem tedy do svého pidiautíčka naložila Belišku a na socializaci i miláčka Čika a směle jsme se mlhou prodrali na místo závodů. Hned prvním jump se nám vydařil a Beliška ho byhrála. Jak se však říká, první vyhrání, z kapsy vyhání, zkoušku jsme sice doběhly bez chyb, nicméně s časovou ztrátou. Poslední open byl běhavý, moc hezký a vzdušný, Beliška letěla jak vítr, no panička (tedy já) jí vyrobila dvě odmítnutí na posledním tunelu a bylo vymalováno.

Čiko se socializoval z plných sil. Hned ráno mě velice mile překvapil zvládnutím dost strmých schodů na galerii, vůbec je neřešil ani nahoru, ani dolů. Posléze téměř den chodil mezi závodníky, koukal na ně jako na obrázek, nutil se o pohlazení a prolézal jim tašky a kapsy, skákal na všechny a taky poznal pár psích kamarádů vhodných ke společným hrátkám. Prostě milý hodný nebojácný psíček, skoro škoda, že už je mu 5 měsíců a štěněcí čas je téměř u konce.

Cesta domů uběhla celkem rychle, i když opět za mlhy. V neděli ráno jsem se rozhodla, že zkusím po delší pauze provětrat Šipa, a tak jsem ho vzala sebou. Opět jsme se úspěšně prodrali mlhou a štěstí se na mě opět usmálo (i když jinak než bych potřebovala) a pro Šipa se našlo místo ve startovní listině.

Začínalo se opět jumpem, tentokrát poněkud techničtějším, a zde jsem zvládla ve spolupráci s Beliškou vyrobit chybku ve slalomu a ještě jedno odmítnutí za oběhnutí skokovky. Šip, nadržený na běhání, neustál počáteční odložení a způsobil nám disk na třetí překážce, která se měla skákat zezadu. Nicméně jsme pokračovali až do konce a musím naznat, že téměř měsíční pauza mu jenom prospěla. Běžel jak ďábel a hlavně vůbec nebrzdil a nebyl "zaraženej".

Zkoušky jsme též nezvládli. Po rovince tří skokovek jsme nezvládli těžký náběh do slalomu, Beliška odmítnutí a následný disk za náběh na kladinu mimo pořadí, Šip disk za překonání skokovky u začátku slalomu a hned potom ještě druhý za proskočení dálky mimo pořadí, ale opět běžel!!!

Závěrečný open byl opět poněkud techničtější než v sobotu, ale Beliška ho zvládla s předhedem a skončila třetí, Šip netrefil sestupku na kladině a s druhým nejrychlejším časem skončil osmý.

Čili zkoušku opět nemáme, ale zato jsme si parádně zaběhali a Beliška po dlouhé době neodskočila ani jednu zónu!!!

Čiko se opět socializoval ze všech svých sil a domů jsem sice již potmě, ale zato konečně bez mlhy, odvážela tři naprosto unavené, spokojené, spící psíky.