Jdi na obsah Jdi na menu
 


Ostravský pohár 28.-29.3.09

31. 3. 2009

Poslední březnový víkend, ve kterém jistě nejen pro mě došlo k velmi pozitivní změně - přechodu na letní čas (hurá, konečně bude dlouho světlo a tím i více času na všechny činnosti se psy i bez nich), jsme strávili na závodech v Ostravě. Pořadatelská OSA VOSA OSTRAVA měla závody velice pěkně zvládnuté, takže jedinou vadou na kráse tohoto víkendu byla moje čerstvě pořízená silná rýma, která otravovala nejen mě, ale určitě i ostatní okolo. Tímto se všem omlouvám za případnou kapénkovou nákazu.

Parkury obou rozhodčích byly pěkné. Kromě prvního, kdy se psi dost lámali, což na klouzavém koberci nebylo zrovna ideální na psí tlapky a klouby, byly všechny parkury běhavé s vloženými technickými prvky. Tedy složitost tak akorát, po technice přicházely chvilky běhavého oddechu :-)

Moje závodničky Šip a Beliška, stejně jako Klifík pro Ivu, se snažily co mohly. Musím konstatovat, že po prvním nešťastném disku jsem Belišku používala jako zkušebního psa na vyzkoušení vedení po parkuru pro Šipa a že Beliška krom nedělního openu, ve kterém tvrdohlavě zamířila po kladině do tunelu mimo pořadí, byla vždy šikovná. Jenom ta panička jí to zase kazila:-( Takže ze šesti běhů jsme jsme spolu doběhly pouhé tři, a to ještě s chybou (ach, ten slalom) a nejlépe se umístila na 5.-tém místě.

Naštěstí pro mě je Šip asi vážně dokonalý. Po natrénování trasy s Beliškou jsme si s Šipem mastili po parkurech tak dobře, že většina startovního pole se nám mohla dívat pouze na záda. V jednotlivých bězích z toho bylo 3x 1.místo, 2x 2.místo a pouze v posledním jumpu deváté místo se shozenou laťkou. Což je super výsledek, Šip na rozdíl od Belišky zvládl všechny zóny čistě , všechny běhy v tempu (vždy mezi pěti nejlepšími časy ze 33 členného startovního pole smolíků) a nenechal se mojí maličkostí rozhodit :-)

Dokonce jsem v posledním běhu ustála svoje nervy a neběžela jsem na jistotu, ale snažila jsem se Šipa hnát dopředu jak to šlo.

Odměnou za doběhnutí všech běhů nám bylo první místo v celkovém součtu smolíků s titulem "Vítěz ostravského poháru 2009" a mnoho pěkných a potřebných cen . Už jenom ten keramický pohár stojí za to, i když ho skoro nemám doma kam dát :-)

Ivě s Klifíkem se jako už obyčejně moc nedařilo, ale ve dvou bězích si konečně doběhli pro první nominace na MR. Ještě 8 a jsou tam :-)))