Jdi na obsah Jdi na menu
 


NVP Ostrava

16. 4. 2007

V sobotu 15.4. jsme se zúčastnili NV v Ostravě. Čekala jsem, že koordinace mých výstavních exponátů bude náročná, protože jsem přihlásila Klifíka, Kejsku a Čaky a podle obsazení kruhů na netu se měl Klifík krýt s Čaky, ale mé očekávání bylo splněno zcela jinak.

I když v katalogu byl uveden stejný rozpis kruhů jako na netu, přímo v kruzích na tabulích bylo pořadí plemen popřehazované. Chápala jsem to tak, že je zájem pořadatelů, aby málo obsazená plemena nemusela čekat na abecední pořadí  posuzování, ale toto nové rozdělení způsobilo, že se pro změnu krylo vystavení Čaky a Kejsi. Navíc kruh belgičáků byl na konci výstaviště a borderky a sám jediný šiperák měli kruhy vedle sebe v patře pavilonu.

Nejdřív šel na řadu Klifík, který byl rychlostí navlečení výstavního vodítka tak překvapen, že se z toho vzpamatoval, až když získal CAC, NV a BOB.

Asi o hodinu později volala chovatelka Čakynková, že už se nám krátí čas, takže jsem zadala pokyny, kdo a jak vystaví borderku, jestliže se zavčas nevrátím a naklusaly jsme k belgičákům. Vzhledem k tomu, že to byla naše výstavní premiéra, nic jsem si neslibovala, ale výsledek dopadl skvěle, CAJC a BOB, když jsme porazily vlastní matku. (No my jsme se na tom předtím s Čakynkovou domlouvaly, že když už budu čekat na závěrečky s Klifíkem, že nám toho BOBa nechá a pan rozhodčí nás nejspíš vyslyšel) 

Ani jsem si to nevychutnala a klusala jsem zpátky do haly, kde čekala Kejska na své předvedení. Stihla jsem to v pohodě, ještě jsme pár tříd dokonce čekaly, takže jsem v klidu fenu načesala a naladila.

Když i Kejska v mezitřídě získala CAC, tak jsem se začala smát. Přišlo mi , že kdybychom dosáhly na titul NV a posléze i BOB, tak  bych nevěděla, jak předvést v závěrečném kruhu 3 psy ve dvou lidech.

Naštěstí pro mě jsme sice získaly NV, ale BOB dostal pes ze třídy pracovní. Ne že by se mi líbil, ale tentokrát jsem to ocenila z výše uvedených důvodů.

Takže výstava dopadla nadočekávání dobře, Klifík doplnil potřebný počet bodíků na Klubového šampiona KCHMPP, Kejska může odpříště do vítězů a Čaky měla veúspěšnou premiéru. Tento fakt poněkud kazil pouze dojem ze závěrečného kruhu, kde bylo mnoho lidí na malém prostoru, málo kyslíku a co víc, Čaky se zde nepředvedla, neboť jí hodně vadilo ozvučení místnosti. To sice bylo přiměřené, ale ona je velká citlivka a asi už toho za celý den bylo moc. No, aspoň máme ještě co zlepšovat.