Jdi na obsah Jdi na menu
 


NVP Nitra 28.3.09

31. 3. 2009

Přestože jsem to původně neplánovala, neboť jsem se hlásila na závody do Ostravy dost dlouho dopředu, domluvily jsme se s chovatelkou Buršíkovou, že by byla ochotná předvést Buršíka na národní výstavě v Nitře.

Přihlásila jsem ho tedy ve druhé uzávěrce a modlila se, ať se šťastně vrátí.

Celý týden před výstavou skoro pořád pršelo, takže Buršíkův černý kožich černou ani vzdáleně nepřipomínal, neboť byl neustále obalen bahnem. No, dalo se to z něho ještě vyčesat, takže se k černé barvě vždy po uschnutí a vyčesání vrátil. Ale když se mi v pátek večer vrátila z venčení hnědá bahnitá koule slepených chlupů, celkem mi zatrnulo. Jediná moje šance byla, že do rána oschne a já to z něho zase vyčešu. Omyl. Po víc jak půlhodinovém snažení jsem do Brna na předávku vezla zabahněného nahnědlého nelesknoucího se smraďocha a dost hodně jsem se styděla. Sice jsem k němu přibalila i čistící ubrousky a různá čistítka a voňátka, ale .....

Blanka to vzala statečně. Buršíka naložila ke své černé lesknoucí se Arisce a vyrazili směr Nitra.

A já už jenom trnula, co asi ten chudáček dělá, když jsem ho vyložila z našeho auta plného jeho kamarádů a vrazila ho cizákům, jak bojují s jeho úlety a jestli ho ještě někdy uvidím...

Před druhou mi na mobil přišla skvělá zpráva. " Tak Burschi CAJC a nic neřešil. Oba byli v super, všechno v pohodě, bez problémů, Ariska má BOB. Ahoj"

Pěkně jsem zpátky poděkovala za takovou příjemnou zprávu a to jsem ještě nevěděla, že Buršík už je zase doma! To byl ale fofr!

Nejde ani tak o výsledek výstavy, jako o to, že poprvé v životě byl někde beze mě, tedy bez své paničky, bez které neudělá doma ani krok, neustále je mi v patách nebo na mě visí (doslova) a taky bez Bertíka, svého malého kamaráda, se kterým tvoří nerozlučnou dvojku a bez kterého je i na vycházce dost nejistý.

Asi musím opustit představu, že Buršík má vlivem puberty občas úlety a začít ho brát jako dospělého psychicky normálního psa.

Super zjištění, no ne?