Jdi na obsah Jdi na menu
 


Novinky zima 2018-19

30. 4. 2019

V říjnu mě postihla nečekaná ztráta. BO groenendael Cziko Balpoa během 14 dní odešel na lymfom, nedalo se tomu zabránit. Bylo mu teprve 9 let a 3 měsíce, bylo to nečekané a nečekaně rychlé a o to to bylo horší.

Celou zimu a i nadále trénuji s voříškou (kokoskou) Madlou a výrostkem BOC Quendi (Vendulou) poslušnost, procházkujeme a lenošíme.

V dubnu 2019 jsem Madlenku přihlásila na závody obedience. Měla jsem vysoké cíle - neskončit poslední, umístit se v první desítce ze 12-ti startujících a nezískat více než 2 nuly.

První dva cíle se nám podařily- skončily jsme na desátém místě /12, zkoušku OB-Z jsme kupodivu splnily (192 bodů - známka dobře - hůř už to ani nešlo), ale nuly jsme nasbíraly rovnou 4  - chůze u nohy, obě odkládačky za pochodu a všeobecný dojem.

Způsobily jsme to obě - já svojí nervozitou (nebuďte nervózní, když hned od začátku fena nefungovala na povel "k noze" a Madla svojí freestylovou povahou - běhala a čuchala si v hale na Zetoru, jak se jí zlíbilo, prostě hrůza se na nás podívat. Ke konci našeho výstupu jsem se už nepokrytě smála :-)

 

Nevzdala jsem to a na konci dubna jsme si závod v této kategorii zopakovaly - opět hala na Zetoru, tentokrát pouze 4 účastníci (páteční brzké odpoledne...). Madlenka FUNGOVALA!!!  Získaly jsme několik 10 (mimo jiné i za chůzi u nohy, při které jsem zasněně poslouchala na umělé trávě zvuk jejího cupitání vedle mě) a umístily se s krásnými 285,5 body-  známka výborně - až na třetím místě. Holt smůla na těžkou konkurenci, ale velká spokojenost s předvedením a koncentrací :-D.

Hned v sobotu ráno jsem s Madlenkou absolvovala další zkoušky- tentokrát ZZO na našem domácím cvičáku. S přehledem profíků jsme ji zvládly levou zadní s 57-mi body z 60. Ztráta za přivolání (opět free Madlenka měla nádherné volno, které ovšem pojala jako hledání vypadlých pamlsků po kurzistech - takže 2 povely) a za aport (holt se na obedienci nezatěžuji předsedáním, takže se přiřadila hned k noze. Ale jinak nálada byla výborná, počasí také. Moje spokojenost pramenila také z toho, že Madlenka celou dobu udržela plnou pozornost na cvičení...

 

Ale aby svět zůstal v rovnováze - na konci toto povedeného zkouškového víkendu - 28.4.2019 - jsem nechala odejít šiperku Klifíka. Necelý měsíc jsme marně bojovali s nádorem, zvětšeným srdcem, zavodněním a metastázami na plicích, ale žádný medikament, žádná injekce, žádné prášky nepomáhaly. Klifík nemohl dýchat, nežral a odcházel mi před očima.

Teď už si běhá po nebeských pláních.

 

Cliff od Prachovských skal - 18.7.2004 - 28.4.2019.

Aby náš veterinář náhodou nevyšel ze cviku (co kdyby mě třeba za měsíc nepoznal...), v pátek večer šiperka Beliška (16 let) dostala mrtvičku. Takže jezdíme dále na injekce a tentokrát doufám, že Beliška to zvládne a ještě chvíli tu s námi pobude....