Jdi na obsah Jdi na menu
 


MVP Praha 28.4.2007

30. 4. 2007

V sobotu jsme v pohodě našli PVA Praha, kde se konala MVP. Rozmístění kruhů bylo naprosto ideální, borderky měly kruh přímo vedle belgičáků, čili žádná honička odněkud někam. Dokonce k mému radostnému překvapení jsme mohli sledovat vystavení dvou importovaných kooikerhondjů, kteří měli kruh za BO, čili jsme je měli v zorném poli. Návštěvnost se zdála slabá, propustnost mezi kruhy byla pohodová, žádné strkanice a mačkanice nenastaly.

Jako první přišla na řadu Čaky. Vystavovala ji čakynková a podle toho to taky dopadlo. Čaky je totiž naprostý závislák na mně jako paničce a s čakynkovou vyváděla tak, že jsem si říkala, že za povahu chytne VD. Na konci zabojovala a ze čtyř zúčastněných fen získala V2, právě kvůli temperamentní málo kontaktní povaze. Dobře nám tak, aspoň víme, na čem máme zapracovat. Tím nám ovšem o jedno místo unikl poslední CAJC na dokončení JCH ČR, a tedy se musíme snažit, abychom ho získali později. Času máme dost, vždyť bude mít teprve 10 měsíců.

O chvíli později se dostala do kruhu i Kejsi. Ve své třídě nezklamala a podle mého očekávání získala svého dalšího CACe, ovšem tím to skončilo. Pořadí o CACIBa se nás opět netýkalo, s tím rozdílem, že se prohodil CACIB a Res.CACIB u fen z minulé výstavy. No nevadí, CACů začínáme mít více než potřebujeme, pro Kejsi je důležitější splnit k tomu nějakou tu zkoušku, která by jí umožnila získat titul CH.ČR. S její antiworkoholickou povahou to bude ale velice těžké přetěžké se k nějaké zkoušce vůbec propracovat. 

Takže od neděle pracuji usilovně na povaze a nabízím všem okolo mňamky, které Čaky dostává za to, že se nechá pohladit. K tomu si slibuji, že se na výstavy začnu hlásit včas, abych zase nemusela svoji závislačku zase nutit někomu jinému, s kým bude vyvádět psí kusy.

Uvidíme, co se nám za tento týden povede, protože v sobotu vyrážíne na Slovenskou klubovku.