Jdi na obsah Jdi na menu
 


MVP Nitra

5. 11. 2007

V sobotu 3.11.07 jsme po celkem dlouhé době nenavštívili závody, nýbrž mezinárodní výstavu v Nitře.

Týden před touto výstavou byl celkem dramatický, neboť ze závodů v Hlučíně jsme si dovezli nějakou virózu, která se během pár dnů rozprostřela na celou moji smečku. Psy to klátilo jako hrušky, naštěstí průběh byl velice rychlý, takže v pátek večer jsem naznala, že mohu bez obav naložit modelk umalinu Čaky a směle vyrazit do Nitry.

Směle proto, že Čaky je momentálně vylínaná, ale zase je fakt, že u krátkosrstých psů to zase tolik nenaruší celkový vzhled.

Cesta probíhala zpočátku nervózně, přestala mi svítit kontrolka světel v autě, Čaky nechtěla nastupovat, nicméně jsme to spolu přestály a na výstavu dorazily poměrně brzo.

V pohodě jsem našla výstavní kruh, s potěšením zjistila, že ve třídě jsme samy a po vyběhání = vyaportkování Čaky jsme byly připraveny.

Posuzování probíhalo rychle, někdy překvapivě mírně, jindy pro změnu nemile překvapivě tvrdě, ale poté, co Red, t.j. bratr Čaky, získal oprávněně CAC a CACIB, jsem začala věřit tomu, že kýženého prvního CACe dostaneme a o CACIB si to rozdáme s jinou pěknou českou fenou.

Mé očekávání se mi splnilo, Čaky zapózovala (jako zatím vždy) jako super modelka a CACe získala. V boji o CACIB jsme na českou fenu překvapivě nenarazily, neboť skončila jako třetí v pořadí pro svůj věk 7 let, takže p.rozhodčí usoudil, že tato fena již žádný titul nepotřebuje (bohužel pro majitelku, fena potřebovala posledního CACe na Slovenského šampiona), ale díky dokonalému modelingu  (by mě teda zajímalo, jak se to Čaky sama naučila, fakt jsem nikdy netrénovala výstavní postoj:-))) ) jsme porazily obě feny z dospělých tříd a získaly nejen CACIB, ale nakonec i BOB nad Redem.

To byl neočekávaný úspěch, hned jsme ho oslavily další sérií aportků a hry, pochodily jsme si po výstavišti a nečekajíce na závěrečné soutěže, ujížděly jsem za světla domů.

Sice jsem nad účastí v závěrečkách trochu váhala, ale nakonec cesta za světla vyhrála na body nad pohárem, který jsme tam zanechaly a které stejně už nemám doma kam dávat.