Jdi na obsah Jdi na menu
 


MSP Větřkovice 24.-25.5.08

26. 5. 2008

Pěkný květnový víkend jsme pro změnu strávili opět na agi závodech, tentokrát na první části Moravskoslezského poháru ve Větřkovicích.

Větřkovice se nachází v Oderských vrších, takže cestou jsem se kochala okolní  malebnou krajinou, a maje dostatečnou časovou rezervu, zastavila jsem na chvíli vyvenčit psy. To se mi vzápětí samozřejmě vymstilo, neboť Klifík se okamžitě napachoval na krku hnědým lidským výtvorem. naštěstí přes silnici tekl potok, tož jsem nelenila, milého Klifíka šamponem vydrhla v ledové vodě a zase byl jako ze škatulky.

V klidu jsme dorazili na místo, dokonce jsem trefila napoprvé bez bloudění, zabivakovali se ve stromořadí obklopující parkur a vyčkávali.

Sebou jsem vzala Šipa s Beliškou do SA3, k tomu Čaky do LA1 a Klifíka pro kamarádku Ivu do SA2.

Celou sobotu se nám vůbec nedařilo, Hned první jump byl naprosto hrůzný, podle paní rozhodčí plynule běhatelný, ale já jsem z tohoto parkůru měla dost nepěkný pocit. Hned na začátku po rovince hop, zeď a tunel se stahovalo o 180 stupňů zpátky do slalomu, přitom pes měl kousíček před sebou další tunel. Tady skončily naděje na úspěšný běh mnoha týmů, včetně Šipa a Čaky, jenom Beliška to nějak ustála. Můj pocit byl špatný, kdyby tento běh byl zařazen na konec dne, tak nic proti tomu, ale v prvním běhu jsou psi čerství a natěšení, takže se mi nelíbilo, jak jsme všichni, jeden vedle druhého, museli na psy řvát a odvolávat od tunelu. Když padaly hlášky typu rozhodčí vede 15:1, a celkově se v tomto běhu diskvalifikovala více než větší polovina všech závodníků, něco je někde špatně. To je můj subjektivní názor, se kterým ostatní nemusí souhlasit.

Moje rozladění se promítlo i ve zkouškách, které pro změnu doběhla Čaky se dvěma odmítnutími (mými) a shozenou laťkou, a taky Šip s jednou chybkou. Open se mi už líbil, byl dobře běhatelný, nicméně jsem u šiperek udělala úplně stejnou chybu (teda jestli já nejsem s oběma na jednom cvičáku...), když jsem špatně stála u náběhu na kladinu, a s Čaky jsem to preventivně nezvládla hned ze začátku trati, ale to místo předešlých disků jsme prošly hezky. Takže jsme se vydiskotékovali.

Neděle byla super, konečně se nám začalo aspoň trochu dařit, úvodní open doběhla Čaky na 5.místě, Šip byl těsně druhý, jenom Beliška měla svůj den a běhala si kam chtěla. Zkoušku pokořila Čaky i Šip, oba na prvním místě a čistě.

Poslední jump byl velice pěkný a běhavý, bylo to přesně to, co máme rádi, moc nemyslet na pasti a běžet. Čakynce se už moc nechtělo, takže skončila sedmá, Šip bohužel shodil latěčku, což ho odsunulo z předních míst, jenom Beliška pokračovala ve svém dnu a doběhly jsme s odmítnutím a nějakými motanicemi před překážkami.

Klifík perlil, za celý víkend doběhl jenom ten poslední nedělní jump, čistě a na pěkném místě kousek za bednou, ostatní běhy byli s Ivou více či méně nenapojeni na sebe, někde ho špatně navedla ona, jinde se Klifík rozhodl sám pro špatnou variantu. On je prostě svérázný a musíme mu dát čas, třeba se někdy srovná.

Víkend to byl však přínosný, opět jsme poklábosili s kamarády, zrelaxovali jsme v zelené přírodě, zasportovali si, takže se už těším na další část MSP za měsíc.