Jdi na obsah Jdi na menu
 


MSP Větřkovice 21.-22.6.08

23. 6. 2008

Nejdelší dny v roce jsme strávili opět na závodech, tentokrát na 2. dílu MSP. Počasí bylo neskutečné, vedro, parno, dusno, takže závody byly velice náročné a v neděli už nepomáhalo na ochlazení sebe i psů téměř nic.

Celý víkend se nám dařilo, Šip, Beliška i Čaky dobíhali parkury v pohodě, což nás dostalo do popředí sobotního součtu, Beliška první, Šip čtvrtý ve smolících a Čaky třetí ve velkých.

Nedělní poslední běh však znamenal pro mě konec nadějí na nějaké bednové umístění, protože jak Beliška, tak i Čaky se diskvalifikovaly a jediný doběhnuvší Šip byl již napolo umrtvený vedrem, takže tentokrát běžel pomaleji než obvykle a obdržel 0,19 trestného bodu za přesčas, což nás stálo třetí místo ve víkendovém součtu.

Nicméně každý ze psů na bedně byl alespoň jedenkrát za přední místa ve zkouškách.

Dařilo se i konečně Ivě s Klifíkem, kteří prolomili běs ze zkoušek SA2 a po tomto víkendu mají dvě splněné, z toho jednu čistou na druhém místě, tedy postupovou do trojek. Moc jim to přeji, protože Iva běhá s Klifíkem proto, že se svojí beardedkou nemá letos šanci kvalifikovat se na mistrovství republiky. Jestliže Klifík zaběhne ještě dvě zkoušky, utvoříme s Ivou družstvo a nazveme ho " Černé perly II", abychom mohli na republice perlit....

Spolu s námi ve Větřkovicích bylo také moje nové psí miminko  na socializačním programu, který se, myslím, vyvedl ve všech směrech: Mimi je unavené, vyběhané, vyhrané s dalšími miminky, pomazlené od spousty lidiček, získalo nové zkušenosti z cestování a spaní ve stanu, a to vše může na miminko působit jenom a jenom pozitivně.