Jdi na obsah Jdi na menu
 


MR agi Mladá Boleslav 6.-7.9.2008

8. 9. 2008

První zářijový víkend se konala vrcholná akce českého agi klubu - mistrovství republiky. Tento závod pro sebe považuji za vrchol sezóny, neboť pro pokusy o ještě vyšší mety  (MS) nemám dostatečnou kondici a hlavně psychiku.

Tentokrát MR proběhlo v chovatelském areálu v Mladé Boleslavi, pro všechny tu byly výborné podmínky - bylo se kam schovat před sobotním sluncem, obrovské prostory na venčení, dobré zázemí pro psovody, ba i celkem dobře zvládnutá organizace celých závodů.

Několik nedostatků se ovšem našlo, asi za největší považuji stejný zvuk píštalek obou rozhodčích, takže jsme si museli při běhu dávat pozor, na kterém parkuru se vlastně píská a proč (disk či nedisk, nebo start?) a nemožnost plynulého dobíhání do cíle po diskvalifikaci (při skoro 300 psech to však chápu).

Letos jsem se poprvé zúčastnila se dvěma psy - Šipem a Beliškou, jejich umístění ve startovce mi umožnilo prohlížet parkury celou dobu na půlky rozdelných prohlídek.

Zahajovali jsme během agility družstev, Šip doběhl čistě a dost rychle, takže v sobotu pomohl svým výkonem ke třetímu místu družstva. Beliška bohužel nebyla soustředěná, skončily jsme třetím odmítnutím na poslední překážce - čili disk, a protože z celého jejího družstva doběhl jediný pes, družstvo mělo po jakýchkoliv nadějích na nějaké umístění.

Dalším sobotním během byl jump jednotlivců, při prohlídce mi přišlo, že se nacházím v nějakém parku s celkově zmenšeným parkurem a nebyla jsem v tomto sama. Překážky byly nahuštěné, ale nakonec o to líp se mi běhalo. Beliška tento běh zvládla dobře a hlavně čistě a umístila se na devátém místě, Šipa jsem bohužel nestihla v jedné pasáži, takže s jedním odmítnutím jsme se zařadili na 30.místo se 70 startujících.

Nedělní běhy družstev se mi nevydařily. Beliška byla opět nesoustředěná, takže opět třetí odmítnutí těsně před cílem znamenalo další disk a Šip mě dost rozhodil, když na startu neustál odložení, takže jsem nestihla za třetí překážkou být tam, kde bylo třeba a následoval disk. Naštěstí ostatní členové družstva doběhli za nás, a tak jsme v neděli skončili na 12.místě a v součtu obou běhů na 8. místě. Přesto mě tento disk dost mrzel, parkur byl sice náročný, ale líbil se mi a celkem jsem si tu věřila, že ho doběhneme.

Finálový open jednotlivců byl velice běhavý, ale pěkný. Se Šipem jsme neměli co ztratit, takže jsem ho hnala, co to šlo a povedlo se. Doběhli jsme čistě s velice pěkným časem a umístili se na třetím místě toho běhu (rozdíl mezi prvním a třetím byl 0,2 sekundy!), což Šipa posunulo na celkové desáté místo. Beliška běžela jako o život, sice jsme nezvládly náběh do slalomu, ale i přesto běžela statečně, soustředěně a rychle, bohužel jsem zapomněla (možná chtěně, neboť se Šipem mi to vyšlo bez přeběhu) přeběhnout u áčka a naznačit jí tak směr dalšího běhu a chudinka rozběhlá Beliška skočila vzdálenější překážku namísto té bližší. Škoda přeškoda, bylo to opět těsně před cílem.

Takže z letošní republiky jsme si přivezli 2 medaile a hlavně poprvé za 4 roky, co se se Šipem MR účastním, nemá ve výkonostním průkaze diskotéku.

Poslední letošní vrchol sezóny je za námi, a teď začne zase realita všedních dnů a podzimní závodní sezóny.