Jdi na obsah Jdi na menu
 


Mistr Ostrova 28.10.08

29. 10. 2008

Úterní státní svátek jsme pojali opět závodně, tentokrát na našem klubovém přeboru O mistra Ostrova.

Vzhledem k tomu, že každý rok se tyto neoficiální závody kryly právě s hlučínskými hopsinkami, dosud jsme se mistry ostrova neměli šanci stát. Proto jsem přihlásila všechny své závodničky schopné běhu, abych ne kvalitou, ale kvantitou zaplašila případné jiné zájemce o titul Mistr Ostrova :-)

Takže jsem ráno naložila všechny šiperky - Šipa. Klifa i Belišku ( s tou nakonec běhala Evička), k tomu teriérku Lonny a nakonec i Čaky.

Šéfová Martina stavěla pěkné běhavé parkury, jak pro učně, tak pro nás ostřílené závodníky. Již v prvním běhu - jumpu  jsem si k titulu pěkně našlápla - Šip vyhrál a Lonny skončila na druhém místě. Klifík měl dvě chyby ve slalomu, Beliška se diskla ne třetí překážce, když netrefila správnou díru tunelu a Čaky opět neběžela a netrefila náběh do slalomu.

V proloženém závodě nalosovaných dvojic se nám také dařilo. Lonny utvořila dvojici s kernteriérkou a jako správné teriérky se porvaly s tunely i skočkami a skončily třetí. Šip ve spolupráci se BBA Sárou (BBA=bígl běhající agility) dokonale zužitkovali nastolenou taktiku a podařilo se jim vyhrát.

V posledním běhu - mistrovském openu jsem byla značně nervózní. Nejdřive Klifík opět doběhl s několika chybami, posléze se mi mým přičiněním podařilo diskvalifikovat Šipa překážku před cílem, takže možnost vyhrát zůstala už jenom pro Lonýšku. Běžela jsem tedy hodně na jistotu, zóny jsem hlídala, chybu, kterou jsem udělala se Šipem, jsem neopakovala a podařilo se. Lonny doběhla čistě a o malinký kousek štěstí získala vytoužený titul Mistr Ostrova před loňskou mistryní Šaktí. V tomto běhu byla nejrychlejší Beliška s Evkou, ovšem se skočenou zónou na kladině.

Čaky opět nezklamala, a po pomalém běhu, ve kterém nepřekonala jednu překážku v rovince, se diskla.

Celý den byl naprosto úžasný, ceny jsem málem neuvezla (neoficiální domácí závody!!!),  počasí vydrželo téměř až do konce, skvělá nálada všech zúčastněných, odpolední posezení u prostřeného stolu (co dům dal a kdo dodal), to vše se opravdu povedlo.

Již teď tuším, že příští rok se Mistra Ostrova zúčastním zase, protože to za to prostě stojí, nehledě na to, že bych ráda doma měla celou smečku Mistrů :-)))