Jdi na obsah Jdi na menu
 


Máme doma dalšího šampiona!

12. 2. 2007

Tak a je to, Klifík absolvoval dvě letošní výstavy - NV Olomouc a MVP Brno a na obou získal nejvyšší možné ocenění, čili Národní vítěz, CACIB, 2x BOB a v  Brně se tak líbil, že i přesto, že neoplývá zrovna výstavní mohutnou hřívou, obsadil 4.místo v I.skupině FCI. Takže jsme dnes zažádali o Českého šampiona a Klifíka již čekají pouze dvě výstavy, neboť mu chybí posledních 10 bodů (ze 100) na získání titulu Klubový šampion KCHMPP.Tím bude jeho výstavní kariéra u konce, protože výstavy nejsou zrovna levnou záležitostí a momentálně se chystáme jezdit s nadějnou malinou Čaky a s borderkou Kejsi.

Kejsi bohužel v Olomouci nepostavila uši, takže ji to odsunulo na druhé místo ve třídě s titulem R.CAC a v Brně neměla štěstí na rozhodčí, neboť má v posudku napsána samá pozitiva s vyjádřením " překrásná fena", leč má Weiss faktor, což se paní rozhodčí líbilo méně než nějaké křivé nohy a hřbety, takže získala známku VD2 (za postavově daleko horší, leč správným způsobem černobílou). Ale to je osud jinobarevných borderek, že nemusí všichni rozhodčí oceňovat kostru, pohyb a výraz  před zbarvením. Ale my se nenecháme odradit a plynule budeme pokračovat ve výstavním rozletu.

Klifíka do budoucna nahradí právě Čaky, jeví se exteriérově velice nadějně, takže jen co jí padne 9 měsíců, začneme utrácet peníze za výstavy jako blázni. Nevím, jestli to čakyna ocení, neboť nerada cestuje, ale bude si muset chudinka zvyknout.