Jdi na obsah Jdi na menu
 


Klubová výstava KCHMPP

2. 4. 2007

Na apríla jsme se zúčastnili KV KCHMPP v Mladé Boleslavi a borderka Kejsi konečně získala vytouženého CACe na dokončení Junior Šampiona ČR. Na vyšší tituly nedosáhla, ale vítěze plemene získala její sestra Etual Enigma z Černobílých, takže to zůstalo v rodině. Kejska touto výstavou taktéž získala potřebný počet bodů na Klubového Junior Šampiona, takže až dám dohromady podklady, zažádám o oba tituly.

Šiperák Klifík dle očekávání nezklamal a v otevřené třídě skončil druhý ze dvou s titulem R.CAC  za pozdějším BOBem. Stejně to dopadlo už loni, takže se vlastně nic nečekaného neudálo.

Vlastně stalo:  u šiperek pan rozhodčí několika zvířatům vytknul chybné utváření hrudních končetin, což je právě ten důvod, proč Beliška nebude mít štěňata. Jsem moc ráda, že  tuto vadu nevidím už jenom já z pozice majitele, ale že byla vytknuta veřejně. Ne že by to něco změnilo na postoji chovatelů k plemeni, ale snad se začnou trochu vážněji zamýšlet nad chovnými páry.

Celkový dojem z výstavy byl ale celkem pozitivní, taky tomu hodně přispělo po celý den svítící sluníčko a nekomplikovaná, i když dost daleká cesta.