Jdi na obsah Jdi na menu
 


Jarní Brno 23.-24.5.09

4. 6. 2009

Další květnový víkend jsem strávila na závodech v Brně, kam to mám opravdu blízko.

V pěkném počasí jsem v sobotu závodila s Klifíkem a Šipem, s námi vyrazila i Beliška na výlet. Hodlala jsem ji totiž vyměnit za Šipa na zkouškový běh, k čemuž ¨však nakonec nedošlo.

Klifík mě zklamal, běhal nesoustředěně a občas jsem myslela, že agility v životě neviděl. Zvlášť ve zkoušce mě dostal, když při obtížnějším náběhu do slalomu vůbec nezareagoval na povel "Slalom"  a běžel podél něj, jakoby mu to nic neříkalo. Všude se disknul, takže v neděli zůstal doma.

To Šip běhal pěkně, i když poněkud pomaleji, než jsem zvyklá.Ale možná se mi to jenom zdálo. V ranním jumpu skončil čtvrtý, ve zkoušce druhý a v odpolením agi družstev jsme obsadili ve spolupráci s děvčaty ze psí školy také druhé místo.

Neděle byla pohodová. Beliška běhala moc pěkně, vypadá to, že na její středně věká kolena (6 let je 6 let) se na ni dá konečně spolehnout a doba, kdy jsem teprve na startu poznala, jestli běh poběží nebo bude dělat blbosti, je konečně pryč.

Ranní jump doběhli oba móóóc pěkně, i když oba shodili stejnou laťku, asi jim nevycházel krok, protože nebyli zdaleka jediní, komu se to podařilo. šip dokoncel skončil jako druhý, protože čistě doběhl pouze jeden jediný pes. Zkouška SA3 byla opět dlouhá, proto jsem Šipa záměrně diskla poté, co jsem si vyzkoušela těžké pasáže běhu. Beliška nezklamala, dokonce na zónu na kladině přesvědčivě šlápla, bohužel však její obloukový výlet nás stál cenné vteřiny, která nám pak chyběly, aby běh mohl být čistý a na bedně. I tak skončila třetí. Škoda, ale beru to na sebe, moje kondice není nic moc, spíš nic než nic moc.

Poslední družstvový jump byl stavěný na rychlost. Jako první vyběhla Beliška, ale byla na ní znát únava, přesto doběhla čistě o 3 sekundy pomaleji než Šip. Šip běžel moc hezky, v jednotlivcích by se umístil jako druhý a jako družstvo jsme dopadli stejně.

Víkend to byl slunečný, i když poněkud větrný, taková jarní pohodička.