Jdi na obsah Jdi na menu
 


Intercanis 28.-29.6.08

30. 6. 2008

Poslední červnový víkend jsem opět závodila, tentokrát na brněnském veletrhu v rámci MVP psů Intercanis. Pojala jsem to jako odpočinkový závod, takže jsem sebou vzala pouze Šipečka a Čakynku.

Vzhledem k situaci, že několik Šipových konkurentů nedorazilo, účastnilo se v kategorii small cca 10 závodniček a z toho Šip jako jediný zástupce kategorie SA3. No, musím říct, že běhal moc hezky, ale moje demence nám bohužel nedovolila uspět. V sobotu s přehledem vyhrál rozjezdový jump, na zkoušce se mi ho podařilo disknout na poslední překážce, kterou minul a následně skočil opačným směrem a v openu se disknul v jinak pěkném běhu za přešlápnutí látkového tunelu. Škoda, ale chyba byla moje.

V neděli jsme to otočili, v jednoduchém běhavém jumpu jsem udělala školáckou chybu uhnutí od překážky, takže dis, potom jsem se ze všech sil snažila opět zkazit trojkovou zkoušku na poslední překážce, no, tentokrát z toho bylo pouze odmítnutí a chuť jsme si spravili v posledním openu, který vyhrál. Takže 50% úspěšnost stylem vyhrát nebo nic.

Čaky to měla poněkud těžší. Largů se sešlo ke čtyřiceti. V prvním jumpu nás poškodil rozhodčí, který se nevšiml, že Čaky neproskočila kruhem a další překážku oběhla, takže já, sice ne zcela jistě, jsem opravila i ten kruh, ale rozhodčí nás disknul za opravu špatné překážky. Mrzelo mě to, ale záznam jsem neměla, takže jsem to nechala být. Zkoušku doběhla na pátém místě a poslední sobotní open potvrdil, že Čaky je stále ještě začátečník, protože neustála stažení po rovném tunelu, ze kterého viděla na kladinu, takže po této chybě mě ten ranní disk už tolik nemrzel.

V neděli jsme si to vynahradily. V obou otevřených bězích běžela čistě a skončila na šestém místě a vyhrála i zkoušku. Navíc ty dva čisté běhy nám přinesly třetí místo v nedělním součtu.

Těšilo mě, že oba psi běhali s chutí a ani nepoznali, že jsme občas měli běžet jinou trasou.

Příští týden vyrazíme ještě na závody do Jihlavy a potom už si konečně dáme letní  přestávku.