Jdi na obsah Jdi na menu
 


Intercanis 27.-28.6.09

29. 6. 2009

Poslední červnový víkend jsme strávili v Brně, kde se konala Mezinárodní výstava psů a kromě mnoha akcí i závody agility.

Závodila jsem se Šipem a Beliškou a v sobotu jsem k tomu ještě musela stihnout vystavit kooikříka Bertíka. Naštěstí pro mě se začínalo během naší kategorie, takže mezi ranním jumpem a trojkovými zkouškami bylo spousta času na výstavu.

Bertík byl ráno vykoupán, aby bílá bílou opět byla, na výstavě patřičně načesán a hrdě jsme vyrazili vstříc titulům. Konkurence byla nepočetná, ve třídě mladých byl kromě Bertíka i jeho bratr Aramis a k tomu se účastnila konečně i již dospělá fenka, která bydlí v Brně. Bertík se paní rozhodčí moc líbil, takže opět bratra porazil a získal CAJC, ale navíc porazil i fenku, takže máme doma dalšího BOBíka. To se nám to vystavuje. Bertík sice není dokonalý, ale je velice líbivý a umí se pěkně předvést. Samozřejmě, kdyby dojela konkurence ze západu, tak asi nemáme velké šance na úspěch, ale u nás je toto plemeno na začátku a konkurence zde zatím není.

V agility se nám jako již tradičně na Intercanisu opět nedařilo. Šip bohužel nedoběhl ani jediný otevřený běh, ne že by běhal špatně, byly to spíš moje chyby. Náš jediný úspěch bylo první místo v sobotní zkoušce SA3, v neděli sice běžel hezky, nicméně si přidal jednu překážku, takže opět dis.

Běliška naopak téměř vše dobíhala (s výjimkou nedělní zkoušky), ovšem s chybami a odmítnutími. Velké problémy jí dělal slalom, málokdy jsme ho dokončily čistě. I v posledním jumpu, který běžela čistě, si neodpustila odmítnutí na poslední překážce.

Ach jo, budu se muset vážně nad sebou zamyslet, většina chyb a disků byla způsobena mojí nekondicí :-(

Neděle byla ještě zkomplikovaná deštěm, který rozbahnil parkur natolik, že trojkové zkoušky i závěrečný jump se staly doslova bojem o přežití. Hromadně jsme se snažili udržet se na nohou, přesto bylo vidět několik pádů v kluzkém bahně. Nicméně parkury rakouského rozhodčího byly pěkné, takže jsme si závody opravdu užili.