Jdi na obsah Jdi na menu
 


DUOCACIB Brno 7.-8.2.09

9. 2. 2009

Další povedený víkend jsme nestrávili na agi závodech, nýbrž na dvou výstavách v jednom víkendu v Brně. Mým výstavním exponátem se stal Buršík, který dorostl do věku 9 měsíců, tedy do věku, kdy už je vhodné přivykat ho na přehlídková mola.

Celý týden před výstavami bylo škaredě. Středeční pokus o vyběhání obou mladíků (Buršíka i Bertíka) dopadl katastrofálně - po hodině strávené v dešti a blátě se domů vrátily 2 naprosto hnusné, mokré, blátem obalené koule. Od dalších pokusů pohybu venku jsem tedy raději upustila a jenom v pátek se krátce celá smečka vyběhala na zahradě. Naštěstí ostřílení starší kozáci milují gaučing a týdenní pobyt v posteli na nich nezanechává vážnější následky, ale jestli se počasí nezlepší, tak nevím nevím, jak dlouho je v tom jejich klidu ještě udržím.

Nicméně v sobotu ráno jsme do auta naložili víceméně očištěného Buršíka a přibrali jsme k němu i Bertíka, jednak, aby doma nic nezničil, druhak aby si zvykl na výstavní ruch a do třetice jsem ho chtěla omrknout v přímém srovnání s bratrem Aramisem, který tu zápolil sám se sebou ve třídě dorostu.

V sobotu bylo celkem hezky, teplo, občas sluníčko, klidný výstavní pavilon s travnatou plochou na venčení, celkem ideální podmínky, zato celá neděle propršela.

Buršík po oba dny nastupoval ve třídě mladých v konkurenci s dalšími třemi psy, jedním z nich byl jeho vlastní bratr Brait.

Oba dny se nám opravdu nečekaně dařilo. V sobotu Buršík získal V1, CAJC, Brait V2, další sestra Bami V1, CAJC, BOB, 1. BIG Junior a 3.BIG FCI sk.I. Bami je moc krásná fenka naprosto ideálně v srsti, chlupatý medvídek, jaký se jen tak nevidí.

V neděli se toho moc nezměnilo, jenom pár detailů. Buršík V1, CAJC, BOB, Brait V2 a Bami V1, CAJC. Nedělní pan rozhodčí byl z Bami též unesen, ale Buršíka upřednostnil kvůli pohybu, neboť sestra má rozřízlou tlapku a kulhala. No ale že porazíme i dospělé šampiony, to jsem ani ve snu nečekala.

Musím uznat, že první výstavní pokusy Buršík zvládl celkem s přehledem, ustál prohlídku zubů, ošatlávání těla i nějaké to podupnutí kvůli povaze a pěkně běhal i stál ve výstavním postoji.

Bertík se taky velice dobře zaklimatizoval, občas si našel nějakou holku na svádění i dovádění a v přímém porovnání s jeho bráchou, sestrou i matkou se mi líbil asi nejvíc. Ovšem s majitelkou Aramise jsme se shodly, že nechceme, aby oba nadále chlupatěli, protože se nám líbí ve stavu srsti, v jakém se nacházejí zrovna teď. Výstavy se totiž účastil i jeden dospělý pes z Německa, a na náš vkus, jestli budou kluci také takoví, tak poněkud ztratí to kouzlo, které teď mají.  Německý psík měl mohutnou hřívu, ve které se až ztrácel krásný výraz hlavy, kdežto naši půlroční odrostlenci ještě skoro žádnou hřívu nemají. Prostě jsou rozomilí a pěkní tak jak jsou...

Takže teď se docela těším na další výstavu, které se zúčastní už i Bertík. Na konci dubna se vypravíme do Českých Budějovic.