Jdi na obsah Jdi na menu
 


CZIKO Balpoa

14. 8. 2009

Tak a je to tady zase!

Jestli si všichni myslíte, že jsem blázen, opět Vám to potvrdím, ve čtvrtek 13.8. (ještě že to nebyl pátek) jsem si dovezla Buršíkova mladšího třičtvrtě bratra Czika.

Malé černé chlupaté batole se právě sžívá s novým prostředím a já od něho neočekávám vůbec nic (to mi radil pan doktor, nejlepší jsou bouďáci krmení šrotem, ti jsou zásadně zdraví).

Jsou to chovatelské důvody, které mě k tomuto bláznivému kroku vedly, Buršík je sice  čím dál krásnější, ale vzhledem k jeho postižení nemá význam dál jezdit po výstavách, snažit se o zkoušky, prostě byla by to jenom ztráta chovatelského času a peněz.

Pro Buršíka tedy hledám výhledově hodné páníčky, kteří by se mu věnovali, chodili s ním na výlety, házeli míčky, a měli ho moc rádi. Buršík je pohodář, a po zkušenostech, že celodenní výlety s cizími lidmi vůbec nevidí jako problém, si myslím, že si zvykne velice rychle. Ale pokud se nikdo takový nenajde, zůstane Buršík i nadále doma jako platný člen naší početné rodiny.

PS: Cziko má stejný trubkoidní výraz jako Buršík coby mimčo :-)))

Čiko teď téměř v půl roce svého života, vypadá stále jako kůzle, ba i se tak chová. Velice si užívám jeho štěněčí věk a skoro si přeji, aby nikdy nedospěl. Narozdíl od Buršíka, který občas míval slabší chvilky, je Čiko naprosto pohodový, ať při kontaktu s lidičkami, nebo v neznámém prostředí. Vždy se tváří, že všechno už někdy viděl, slyšel a zažil. opravdu pohodář.

Začali jsme se stopičkami, trošičku poslušnosti, usilovně míčkujeme a těšíme spolu ze života štěněte.