Jdi na obsah Jdi na menu
 


Calibra Třebíč 17.5.09

19. 5. 2009

V neděli jsem s Klifíkem a Beliškou vyrazila pro změnu do Třebíče.

Od rána svítilo sluníčko, bylo teplo, i když ve stínu bylo občas chladno.

Parkury tentokrát byly sice technické, ale pěkné a běhatelné.

Jako první se běžel open, který měl zrádnou pasáž hned na čtvrté překážce, kterou tvořila skočka vedle tunelu. Pes , který běžel z kladiny, před sebu viděl tunel i skočku.

Klifík sice trefil skočku, ale místo na ruku točil na opačnou stranu a než jsem stihla zareagivat, skočku skočil zpátky a byl z toho disk. Parkur jsem si ale doběhla plynulým navázáním a běžel móóóc hezky i se zónečkami. S Beliškou jsem to vzala po druhé ruce, skočku sice skočila, ale též točila na opačnou stranu než měla a skočku překonala taky zpátky. No jestli já nejsem z jednoho cvičáku, dva běhy, dvě řešení, dva stejné disky.

Zkoušky se nám nevydařily. S Klifíkem jsme se nějak rozpojovali, takže po dvou odmítnutích a mém lehkém zabloudění na parkuru jsem raději tento běh rovnou ukončila rovinkou do cíle. Trojková zkouška byla velice technická, nicméně se mi líbila, jediné, co jsem neustále řešila, byla pvodní sekvence hop hop slalom. Ach jo, kdybych přestala řešit slalom na pravou ruku u trojkové feny, tak tu zkoušku máme. Jsem se chtěla pojistit otočkou před slalomem a bylo z toho odmítnutí hned na první překážce a následný disk jejím skočením z opačného směru. a druhý pokus mi nevyšla ta otočka, takže by bylo odmítnutí na slalomu, to už jsem si musela vynadat sama sobě. Parkur jsem si doběhla a opravdu kdybych neřešila jednoduchou věc, doběhla by Beliška čistě, neboť všechny technické části šla na jisto přesně tam, kam měla. Ale na kdyby se nehraje a může mě to jenom mrzet.

Záverečný jump byl běhací s jednou techniskou pasáží za slalomem a stahovačkou za tunelem. Tato dvě místa rozhodovala o konečném pořadí, neboť se dalo ztratit i získat dost času.

Klifík běžel jako o život, ale bohužel nenaběhl správně do slalomu, takže skončil s jedním odmítnutím osmý. Vše mi konečně vynahradila Beliška, která sice běžela pomaleji (asi už se projevila dvoudenní únava), ale čistě, a to ji vyneslo na třetí místo dokonce i se slušným časem. To byla malá náplast na naše předešlé výkony.

Závod skončil dost brzo, takže po šťastném dojezdu domů zbyl konečně čas i na ostatní členy smečky.