Jdi na obsah Jdi na menu
 


Agi závody Pohořelice

1. 10. 2007

V sobotu 22.9.07 jsme se Šipem a Klifíkem navštívili Moravskou klubovku belgičáků (Čaky s námi jela taky, ale jenom jako divák), abychom si zazávodili naše milované agility.

Počasí se opět vydařilo, zato organizace závodů nebyla nic moc, a to spíš nic než moc.

Paní rozhodčí si zoufale začala stavět parkur sama z toho mála překážek, které byly k dispozici, až jsme houfně jako závodníci pochopili, že co si nepostavíme, neběháme, ale ještě k tomu si to musíme i sami měřit a zapisovat. To byla daň za mini organizační výbor závodů o dvou lidech.

Překážky byly dost zoufalé, chyběla houpačka, kruh se pro svoji nebezpečnost vůbec nepoužil, slalom měl úzké mezery mezi tyčkami, takže i malí psíci měli problém se mezi ně vměstnat, takže bylo až s podivem, že se podařilo postavit jumping a dvoje zkoušky v každé kategorii.

Šipeček s Klifíkem se svorně diskli v úvodním jumpu, Klifík se zamilovaně rozběhl za háravkou a Šipečka jsem špatně nanavigovala.

Posléze Klifík stihl disk ještě na první zkoušce A1, a tu druhou  doběhl (teda spíš došel, coural se jak smrad nad městem) na druhém místě. Ta háravka šla před ním a nějak ho to chudáčka malého vzalo.

Šipeček vyhrál obě trojkové zkoušky a splnil si tak obhajobu pro další sezónu. Běhal hezky, ony vševhny trazě byly takové vzdušně behavé, což nám celkem sedí a nemusíme u toho moc přemýšlet.

Prostě se nám zase jednou celkem dařilo.