Jdi na obsah Jdi na menu
 


Agi závody Hodonín 29.12.07

7. 1. 2008

Po vánočních svátcích jsme vyrazili do spřáteleného Hodonína na závody.

Byla zima, závody se konaly na jízdárně, takže jsem do auta balila hlavně deky, spacáky a jiná zateplovala, abychom v mrazivém dni nedošli k nějaké úhoně. Mě ovšem zima nemohla skoro zaskočit, neboť jsem přihlásila všechny šiperky- tedy Klifíka, Belišku i Šipa, a tak jsem trávila mnoho času prohlídkami všech parkurů, které rozhodčí A.Grygar postavil. Psy jsem zabivakovala v autě v domnění, že v kufru, vybaveném mnoha zateplovadly, jim bude lépe, než v klecích v hale. No, vysvětlili si to po svém, Beliška s Klifíkem se zabydleli na studených sedadlech a jediný Šipeček osamoceně setrval na svém zatepleném místě v kufru. Naštěstí mrzlo celý den, takže nehrozilo znečištění sedaček služebního auta.

Běhali jsme  - no – jak to nazvat – jako po vánocích.

Beliška si doběhla svoji první postupovou dvojkovou zkoušku, Klifík doběhl všechny běhy s několika odmítnutími, protože mé vedení opět nebylo zcela přesné. Šip i Beliška se parádně umístili v prvním otevřeném běhu – openu, což už jsme bohužel nezopakovali v jumpu, který byl velice technický a já nezvládla vedení.

Ale pocitově běhali všichni velice statečně, rychle a chuťově.

Můj dobrý pocit z příjemného dne umocnil samotný pan rozhodčí, který mě pochválil za zlepšení svého projevu na parkuru a za radostné diskotékování, čili nedání psovi najevo, že bylo něco v parkuru špatně. Toto hodnocení mě osobně moc potěšilo a dodalo chuti do dalšího závodění.