Jdi na obsah Jdi na menu
 


Agi M.Třebová 11.8.

13. 8. 2007

V sobotu 11.8. jsme po dlouhé době vyrazili na agi závody, tentokráte do Moravské Třebové.

Počasí nám celkem přálo, i když poslední běh se běžel za bouřky a zvlášť u velkých to tentokráte bylo o tom, kdo se dřív oklepe po látkovém tunelu. Nám prckům byl látkový tunel odstraněn a místo něho byla obyčejná skočka.

Běhala jsem se Šipem a Klifíkem, který nahradil původně přihlášenou Belišku.

Klifík se snažil, doběhl Jumping s odmítnutím ve slalomu, ve zkoušce ke stejnému problému ještě přidal jednu latěčku a v agility se krásně rozběhl jako střela, ale áčko bylo pro něho daleko přitažlivější než právě ta vyměněná skočka, takže DIS. Ale běhánkoval moc pěkně a nadšeně a nekoukal doprava doleva na háravky.

Šipeček se předvedl dokonale. Vyhrál všechny 3 běhy, a to i přesto, že v Jumpu měl velikou ztrátu, protože místo doprava točil doleva a trvalo, než se srovnal (samo, že to byla moje chyba)

Ve zkoušce jsme měli odmítnutí ve slalomu  a agility vyšvihl bez jediného zaváhání rychle a čistě.

Prostě paráda, do podzimní sezóny je Šipeček moc pěkně natěšený na závodění.

Ještě jsem sebou vezla Lonny pro kamarádku, no ty se teda taky předvedly, ale poněkud jinak.

Jump běžely ještě celkem slušně, i když se nakonec diskly, ale na zkoušku nastupovaly jako první, což Iva ovšem nevěděla, takže nenabuzená Lonny, vytažená ze sna z klece, si běhala, kam chtěla, když neměla jít na áčko, tak tam mířila, když měla jít na áčko, tak dělala, že ho nevidí, prostě taková trochu kulturní vložka, nicméně  tuto trať nakonec zvládly. V agility napodobily Klifíka a plynule zakončily parkůr po 6-překážce áčkem a velikou radostí, aby Lonny nepoznala, že bylo něco špatně.

 Takže Iva se už nejspíš těší, až doučím Klifíka slalom a kruh, aby mohli spolu taky sbírat nějaké ceny.

Cen bylo tolik, že jsme je málem nepobrali do auta, ale dobrého se vleze hodně. Díky Šipečkovi a bohatým sponzorům mám téměř všechny psy vybavené novými vodítky a přípravky na klouby nám taky pár měsíců vydrží.

Ač tyto závody byly poněkud odsuzované (nebyly zde žádoucí border collie, a to není fér), budou-li moravskotřebovští pořádat další ročník, určitě pojedem zase.