Jdi na obsah Jdi na menu
 


Agi Jihlava 2.5.09

5. 5. 2009

První květnovou sobotu jsem si vyrazila na jumpové závody do Jihlavy. Sebou jsem přibalila všechny šiperky, Šipa a Belišku pro mně a Klifíka pro Ivu.

Po hodině pohodové jízdy nás překvapilo, že v Jihlavě je téměř mráz, zatímco u nás doma bylo teplo. No, ale při běhání jsme se zahřáli dost.

Všechny parkury byly běhavé, takže mi bylo jasné, že oproti mladým nohám zde nemám šanci.

V prvním běhu jsme si se Šipem nějak neporozuměli a byla z toho diskotéka. Beliška sice doběhla, nicméně v propadlišti startovního pole, bo jsme se opět zasekli u slalomu. Druhý jump Šip doběhl podle mě moc hezky, nicméně až šestý. Beliška doběhla opět s chybkou ve slalomu. Poslední jump byl opět o rychlých nohách, ale u Šipa se mi podařilo využít vysílaček, takže jsem nemusela ke všem překážkám a ejhjle, v tomto běhu jsme o malinký kousíček času zvítězili. Beliška běžela velice statečně, ale bohužel jsme získaly jedno odmítnutí na technické části, tak jako mnoho dalších, ovšem protože doběhla všechny běhy, umístila se v celkovém součtu pátá. Škoda její slalomové fóbie, jinak se mi zdá, že se na postarší kolena moc pěkně rozběhala.

Klifík opět perlil, ze všech tří běhů doběhl snad jenom jeden, a to se ještě stíhal rozhlížet po háravkách v okolí parkuru. jarní choutky u něho protentokrát zvítězily na plné čáře a Iva s ním nic nesvedla. Myslím, že ani já bych nesvedla doběhnout s ním lépe a radostněji, bo opravdu koukal, čuchal a nesoustředil se na běh. Salámová motivace téměř nefungovala.

No, uvidíme za 14 dní, jestli se něco změní k lepšímu.