Jdi na obsah Jdi na menu
 


Agi Hrušky 8.6.08

9. 6. 2008

Neděli jsme strávili na dalších agi závodech ve vesnici Hrušky, která se nachází přes kopec od našeho domova. Zúčastnila se Čaky, Klifík a Beliška.

Závody byly pro mě zvláštní v tom, že nejdříve běhali pouze velcí své otevřené běhy, potom proběhly zkoušky a nakonec běhali smolíci a méďani otevřené běhy.

Tento systém se mi celkem líbil, mohla jsem se soustředit jenom na Čaky, což se nám zúročilo. Čaky vyhrála úvodní jump, ve zkoušce skončila o fous druhá a v posledním openu jsme měli jedno odmítnutí, které beru na sebe. Celkově to však překvapivě vyšlo na první místo v součtu.

Potom jse se již soustředila jenom na šiperky, které obě běhají stejným stylem, takže prohlídky parkurů byla tentokráte naprosto pohodové.

Klifík vyhrál zkoušku SA2, takže máme první postupovou do trojek a dále se nám nedařilo. V openu si bohužel přidal vymezovací tyč parkuru, takže dis za opuštění parkuru (ale na jeho obranu musím říct, že to vyplynulo naprosto přirozeně z jeho pohybu do oblouku, nebyl to žádný úlet někam do pryč) a jump, který běžel suprově jsem mu pokazila já na konci, když jsem ho brzy stáhla od překážky pryč.

Beliška skončila druhá v běhavé zkoušce SA3, open jsme pokazily na stejném místě jako Klifík s tím rozdílem, že fena nereagovala na stažení mezi překážkami a slepě zamířila na skočku. Jump jsme doběhly čistě a celkem rychle a skončily druhé.

Počasí bylo zajímavé, ráno dusno, potom vedro, do toho jedna přeháňka, potom zase dusno a vedro, na běhy malých se spustil trvalý déšť a zabouřilo a na konci se zase vyjasnilo. Prostě tentokrát jsme si užili rozmarů počasí až dost.

Prostředí závodů bylo velice hezké, kousek od rybníka, kde se osvěžili z rána Klifík s Čaky. Odpoledne potom začal Klifík kašlat a večer i Čaky. Tak jenom doufám, že to bylo tou rybniční vodou a ne něco horšího (třeba infekční kašel :-(  ).Klifíka jsem prokrmila jitrocelovým sirupem a od večera už nezakašlal.