Jdi na obsah Jdi na menu
 


Agi Hrušky 19.4.09

21. 4. 2009

Další z pěkných závodů jsme si užili tentokrát v Hruškách.

Po poněkud dramatickém příjezdu na místo konání  - ráno jsem se jela podívat na výstavu šeltií do Brna, neboť v Hruškách běhali dopoledne jenom velcí  a nakonec jsem dojela těsně před prohlídkou dvojkové zkoušky (fakt těsně, jenom jsem uvázala psy k židli a hurá prohlížet), protože jsem se zasekla na objížďce  - jsme se s Klifíkem nestihli ani rozkoukat a už jsme byli disklí, taktéž s Beliškou u trojkové zkoušky.

No, pravda, zkoušky se nám nepovedly, ale nakonec otevřené běhy pěkně bez velkých psů odsýpaly a po šesté jsme byli hotovi.

První otevřený běh - open - byl pěkný, běhavý, pouze se dvěma technickými pasážemi, ta první byla prudce vyřazovací, neboť hned třetí překážkou bylo áčko, pod kterým koukaly obě díry pevného tunelu. Toto jsem pokládala za past pro tunelářku Belišku, ale ono ne, skončilo to přesně opačně. Klifík, který ,miluje zónovky, protože na nich dostává odměnky, skončil v tunelu a naopak Beliška suverénně naběhla na áčko. Bohužel o kousek dál jsme opět neustáli zónu na kladině a bylo ź toho "jen" druhé místo. Mnoho doběhnuvších celkově nebylo.

Jump byl postaven stylem "rychlejší nohy vyhrají" - tedy bez slalomu, kruhu, jenom skokovky a tunely. Nečekala jsem, že nejrychlejší nohy (teda skoro, jeden psík byl skoro stejně rychlý, ale spadla mu latěčka) budeme mít my, a to hned dvakrát. Jako první se umístila Beliška a hned v těsném závěsu za ní Klifík, který trochu časově ztratil mojí nepovedenou otočkou.

Takže jsme si poběhali, pár cen odvezli a příjemné strávené odpoledne se neprotáhlo do večera.

Ještě tak kdyby ty zkoušky se povedly! Ale nemůžeme chtít všechno, třeba příště se povedou. Teď si dáme takovou skoro pauzu, neboť mladíci Buršík a Bertík mají naplánováno v příštích třech týdnech pár výstav, mezi které propašuji pouze jumpové závody v Jihlavě.

Nejen agility je živ kynolog........