Jdi na obsah Jdi na menu
 


3x jump Hradec Králové 4.4.09

7. 4. 2009

První dubnovou sobotu jsem se vydala se Šipem a Klifíkem na další agility podnik, tentokrát do Hradce Králové. Po chvilce přemýšlení, kterého z mladíků vezmu sebou na sociš program, mi napadlo, že je vozím pravidelně a místo nich jsem tedy naložila postarší teriérky Tarušku a Niki, aby taky jednou za rok absolvovaly výlet.

Počasí bylo nádherné, ráno sice trochu zima, ale po celý den pražilo slunce, někdy až moc. Parkury byly běhavé, a hlavně, nemusely se na nich řešit zónové překážky.

Nicméně dosahované výsledky moc neodpovídaly parkurům. V prvním, celkem jednoduchém běhu se diskvalifikovala více než třetina startovního pole, o to větší bylo překvapení, když druhý běh byl daleko náročnější. Třetí měl být pohodový, ale pro nás tedy nebyl.

V prvním běhu Šip nezaváhal a nebýt mého chybného vedení, bylo by to asi ještě lepší, takto skončil na 3. místě. Ve druhém běhu se nám podařilo prosplést se všemi nástrahami, ale bohužel spadla nám poslední laťka, takže 6.místo. Třetí běh jsem moc neřešila, ale protože mám fóbii z vlásenky jdoucí se z jedné strany, diskli jsem se právě zde. I když esíčkovitý tunel, který se šel třikrát, Šipovi jistě moc radosti neudělal, nemá ho rád a jako obvykle se v něm opět poprvé praštil a vylezl poněkud otřesený. Ale měl snahu běžet dál a s tunelem se nakonec vyrovnal.

Klifík, kterého jsem tentokrát navigovala sama, mě přesvědčil, že disky, které vyrábí jak na běžícím pásu s Ivou, nejsou věcí jejího vedení. Ani jeden běh jsme nedoběhli, v prvním jsme dokonce skončili na čtvrté překážce, protože tam byl přece ten tunel!!! a v posledním běhu jsem sice v pohodě zvládla vlásenku, nicméně Klifík byl opět rozhodnutý prozkoumat tunel mimo pořadí. Ach jo, samorostlý Klifík se nějak nechce vyvinout v doboru závodničku.

Nicméně den jsme strávili velice příjemně, i teriérky si to užívaly,  a k večeru opět hurá k domovu. Pravda, čekali jsme všichni, že akce skončí v nějakém slušném čase, ale odjížděli jsme bohužel až za soumraku. Naštěstí sobotní večerní silnice byly celkem prázdné a cesta rychle ubíhala.