Jdi na obsah Jdi na menu
 


Včelka Mája

1. 5. 2010

Na poslední výstavu do Českých Budějovic jsem jela s Bertíkem a s nějakými otázkami na chovatele belgičáků. Už mi zase v hlavě zvonil delší dobu zvoneček, který mi neustále našeptával, že by se moje smečka mohla rozšířit o další fenku belgického ovčáka tervuerena.

Slovo dalo slovo a z Budějovic jsem odjížděla docela nahlodaná nezadanými štěňaty po pěkných rodičích na Slovensku, nedaleko Bratislavy. Ještě v sobotu večer jsem byla objednána do této chovatelské stanice na "nezávaznou" návštěvu.

Shodou okolností si moje maminka dovezla domů pejska šeltie jménem Vilda, na kterého volá "Vilíku", takže o jménu pro případný nový přírůstek bylo předem rozhodnuto.

Úterní návštěva na Slovensku dopadla jako obyčejně, když se jedete nezávazně podívat, takže domů jsme si dovezli dvouměsíční fenku jménem Jolie Jersey Starý Machnáč - včelku Máju.

Chovatelka je dávná známá, vžyť její chov začal na mém odchovu - Gaye Bonte, takže i když Mája nemá s Gayou nic společného, připadalo mi, že se vracím zpěk k mé první belgičance Aky Large garden.

Byla jsem upozorněna, že Jolie Jersey je malá potvora, která je dominantní a kousací, nic si nenechá líbit, ale doufám, že to nebude nic strašného a že ji zvládnu. Oproti černochům to bude zase trochu změna, docela se těším na krocení dravé zvěře .-))

Mája zapadla do smečky úžasně. Bertík s Čikem  a vlastně i Čaky dobrovolně opustili náš okoj a odstěhovali se do vedlejší místnosti, jenom aby měli svůj klid při spaní. Mája je pěkná dračice, všechno zkoumá, ničeho se nebojí, ale zatím se její kousací dominance neprojevuje. Je veselá, hodně hravá a s Vilíkem vytvořila nerozlučnou dvojici na lumpárny všecho druhu.....